Annelik estetiği ile hamilelik öncesine dönüş

Annelik estetiği ile hamilelik öncesine dönüş

kadinca.net/estetik

Amerikan Plastik ve Estetik Cerrahi Topluluğu’na göre, annelik estetiği işlemleri geçen birkaç yıl içerisinde yüzde 11 oranında artış gösterdi. 2009 yılında tüm Amerika Birleşik Devletleri’ndeki doktorlar ülke çapında 325 bin kadın üzerinde annelik estetiği ameliyatı operasyonlarını gerçekleştirdi. Bu rakam, bir önceki yıldan yüzde 11 oranında daha fazla bir artış olduğunu gösteriyor.Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel de, Türkiye’de her geçen gün anne olan kadınların bu operasyonları tercih ettiğinin altını çizdi.”Angeline Jolie ya da Michelle Monaghan gibi ünlü isimler bile o inanılmaz fiziklerini anne olduktan sonra bu inanılmaz estetik operasyona borçlular” diyen Yücel, operasyonun inceliklerini anlattı.

Annelik estetiği operasyonu nedir?
Hamilelik sonrası annelerin vücutlarında meydana gelen deformasyonların minimize edildiği bir estetik operasyondur. Göğüs büyütme ya da göğüs kaldırmanın yanı sıra karın germe ve liposuction gibi operasyonları da içermektedir.

Hamilelik sürecinde vücutta en çok etkilenen bölge neresidir?
Hormonal ve mekanik değişiklikler, enazla karın bölgesi ve memelerde kendisini göstermektedir. Normalde bir portakal büyüklüğünde olan rahim, bebeğin büyümesi ile birlikte karın duvarını ileriye doğru itmeye başlar ve belki de en geri dönülmez etkisini karın kasları ve onları birbirine bağlayan bağlar üzerinde göstererek bu yapıların birbirinden ayrılmasına ve karın duvarının gevşeyerek dışarı doğru bombeleşmesine neden olur. Bu da vücudun deforme olmasına yol açar.

“HAMİLELİK İNCE YAPILI KADINLARI ETKİLER”
Hamilelik daha çok hangi kadınları etkiler?
Hamilelik özellikle ince yapılı kadınları etkilemektedir. Çünkü bu tip kadınlarda görülen çıkıntı aslında; deri fazlalığı minimal olmasına rağmen gerginliğini kaybetmiş karın kaslarının, karın içi organları yeterince destekleyememesi ve bu organların dışarı doğru fıtıklaşmasından oluşur.

Faydaları neler?
Her kadının hamilelikten ve doğumdan farklı şekilde etkilenmektedir. Ancak bazı ortak sorunlar hamilelik ile birlikte oluşur. Bunlar; çıkıntılı karın, gevşemiş deri, sarkık göğüs, özellikle karın bölgesinde izler ve çatlaklar ile yağlanma problemleridir. Annelik estetiği operasyonu ile tüm bu sorunları doğru şekilde yok etme şansı yakalanabilir.

“BİRDEN FAZLA DOĞUM YAPANLAR İÇİN DAHA GEREKLİ”
Daha çok hangi yaş grubu bu operasyonu tercih ediyor?
Artık kadınlar 30 – 40’lı yaşlarda anne oluyor. Bunun sonucunda tablo ise; deforme olmuş bir vücut, sarkan memeler, şişkin bir mide ve kalçalardaki fazlalıklar olarak beliriyor. Diyet ve egzersizler işe yaramadığından, annelik estetiği daha sıkı ve fit bir vücut için yardımcı olabiliyor.

Gevşemiş karınları yok etmek için karın germe ameliyatları, göğüslerde meydana gelen büyüme ve sarkmaları önlemede meme küçültme, dikleştirme ya da büyütme ameliyatları, yağ birikimlerini azaltmak için liposhaping işlemlerini yapıyoruz. Annelik estetiği aslına bakarsanız ilk kez anne olanlar için değil de, özellikle birden fazla doğum yapan kadınlar için daha da gereklidir. Annelik estetiği ameliyatı genellikle bir daha gebelik planlamayan kadınlar tarafından tercih edilmekte. Ancak bu ameliyatı yaptıran bir kadın, daha sonra hamile kaldığında karnında ve göğüslerinde bir miktar gevşeme olur, ancak hiçbir zaman ilk gebelik sonrasındaki gibi deformasyon gelişmez.

Annelik estetiği hangi operasyonları içeriyor?
Tummy Tuck Karın sıkılaştırma, liposuciton, meme ameliyatından oluşuyor. Tummy Tuck Karın sıkılaştırma; karın bölgesini sıkılaştırırken, deri fazlalıklarından da kurtulunmasına yardımcı olur. Deri fazlalığı çok yok ise ve sadece karın duvarında bombeleşme mevcutsa, endoskopik karın germe işlemi uygulanarak iz bırakmadan karında sıkılaşma da sağlanabilir. Bunun yanında sürekli yapılan egzersizler de bu işleme yardımcı olur. Liposuction, hamilelik sırasında oluşan kilolardan kurtulmak için sağlıklı ve gerekli bir yoldur, Bazen yağ, inatçı bir şekilde vücuda yapışır ve diyetler, egzersizler de buna çare olamaz. Liposuction, bu yağ yığılmalarını ortadan kaldırarak aynı zamanda vücudun doğal şeklini geri kazandırır. Meme ameliyatı da önemli yere sahiptir. Sayıları çok net olmamakla birlikte, yeni doğum yapan hemen her kadın, her ikisini de yaşar. Yaş faktörü ve kişinin derisinin esnekliği, hamilelikte kadınların meme durumlarını etkileyen en önemli unsurlardır. Meme dokusu çıkarılmadan koni şeklinde şekillendirilir ve bollaşan derinin fazla kısımları çıkarılır. Eğer meme dokusunda fazlalık varsa, meme gerektiği kadar küçültülebilir (meme küçültme). Eğer meme dokusu hacim olarak yetersiz ise bu durumda meme dikleştirme ameliyatı sırasında silikon meme protezi ile meme büyütme birlikte yapılabilir.

EMZİRME DÖNEMİ BİTTİKTEN SONRA 5 AY DAHA BEKLEMELİ
Tüm operasyonlar birlikte mi uygulanıyor?
Annelik estetiğinde tüm bu ameliyatlar bir arada uygulanabileceği gibi, hastanın gereksinimlerine bağlı olarak ayrı ayrı da gerçekleştirilebilir. Karın germe işlemi yapıldığında hasta bir gün hastanede yatar. Diğer işlemler sonrasında ise hastanede yatmak gerekmez ve hasta aynı gün evine dönebilir. Ameliyat zamanlaması olarak genellikle süt verme işleminin bitiminden en az 6 ay sonrası uygun olarak kabul ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. iki doğum yaptım göğüslerimde sarkma vekoltukaltına doğru yatınca yığılma yaptı,karın bölgemdevebikini altındaçatlakve sarkmalar çok fazla,kalçamdazayıflama vesarkma basenlerimde kilokaybı sarkmaoluştu giydiğim kıyafetlerim hoş durmuyor ilk hamileliğimden sonra kalça yapım çok değişti en çokda bu moralimi bozuyor vedikkat çekiyor,gözaltı torbalarım veyanaklarımda zyıflama oluştu 3senedir.Busaydıklarımla annelik estediği yaptırmak istiyorum SGK kurumunda bunları yaptıra bilirmiyim?Nerede görev yapıyorsunuz?Bana hepsi minumum kaça olur? Bu saydıklarımın hepsini birarada yaptırabilirmiyim? Operasyonlar kaç günde tamamlanır? Kaç günde hastaneden çıkarım,ayağa kalkarım?BEN ANKARA da yaşıyorum 40 yaşındayım emekli sandığı emeklisiyim.TEŞEKKÜRLER

  2. ben 33 yaşındayım 3 çocuğum var karnımda derin yırtıklar oldu ve kaslarında gevşeme yani karnım çok kötü ayrıcada memelerimde yağları erimiş küçüldüler bana yardımcı olmanızı istiyorum bu şekilde yaşamak istemiyorum eşimi yeni ikna ettim fiyatları benim için önemli teşekkürederim

  3. Karin estetigi konusunda arkadaslardan tavsiye alabilir miyim? Ayrica burun da d usunuyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?