Bölgesel İncelmede: Ultra Lipo Kavitasyon

Bölgesel İncelmede: Ultra Lipo Kavitasyon

Son yıllarda ameliyatsız bölgesel incelme teknikleri oldukça revaçta. Gelişen teknolojinin insanoğluna sunmuş olduğu nimetler getirdiği kolaylığın yanında konforu da beraberine ekliyor. Yaz mevsiminin yaklaşmış olduğu şu günlerde kadın ve ya erkek fark etmez bölgesel incelme anlamında arayış içinde. İşte kavitasyon uygulaması karın germe ve yağ emme dediğimiz cerrahi yöntemleri gerektirmeyen, ameliyatsız çözüm arayan kişilerde teknolojinin getirisi ile tıbbın varabileceği gerçek optimal sonuçlar sunmaktadır.

Ultra Lipo Kavitasyon gelişen ultrason teknolojisi sayesinde özellikle estetik dünyasında geniş bir uygulama alanına sahiptir. Hatta dünyada rüştünü ispatlamış güvenli bir uygulamadır.

Kavitasyon ultrasonik ses dalgaları ile uygulandığı bölge de deri altındaki yağ hücrelerinin patlatılması prensibi ile çalışır. Bu prensip sayesinde yapısında bozulma olan yağ hücreleri ve su serbet kalarak karaciğerde metabolize edilecek hal alır. Uygulama cilt üzerinde yüzeyden temasla hafifçe prob gezdirilerek yapılır; işte bu nedenle cerrahi operasyon etkisi yaratmaz.

Sadece kadınlara değil erkeklere de bu uygulama yapılabilir. Ağrısız, güvenli sonuç odaklı yağ hücreleri ve selülit parçalama prensibi ile çalıştığından son derece etkili bir yöntemdir.

Burada önemli olan yaşa, cinsiyete ve bedene uygun hareket, beslenme ve yeterli su alımının ihmal edilmemesidir. Nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırıyorum diyerek düzensiz beslenmek uygulamada parçalanan yağ hücrelerinin geri alınması demektir.

Ultra Lipo Kavitasyon; akut ve ya kronik rahatsızlığı olanlarda; kalp, yüksek tansiyon, şeker hastalarında; uygulama yapılacak alanda üst deri tabakasında inflamasyon veya yara olan kişiler; uygulama yapılacak alanda metal protez bulunan kişilerde; hamilelerde uygulama yapılamaz.

Kavitasyon sonrasında uygulama yapılan bölgede önce bir yumuşama ardından ise küçülme ile birlikte toparlama görülür. Optimal sonuç için 10-15 gün ara ile yapılacak toplam 8 seans önerilir. Uygulama beraberinde yapılacak destekleyici uygulamalar ile bu süre değişkenlik gösterir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Laserlipo ve smartlipo daha basariliymis bolgesel zayiflamada. İstanbulda bir iki merkez var. Ben de karin germe arastirmadan evvel onu dusunuyordum. Ama leventte gittigim cerrah onu onermedi, bence bu tip islemler hastalara cok toz pembe geliyor doktorlar da cok vaatlerde bulunuyor ve ya aletleri anlatan estetisyenler de, sonucta kimse memnun olmuyor biryere kadar. Bence cerrahi direkt yontemler daha basarilidir diye dusunuyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?