Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun yüzün tam ortasında yer aldığı ve yüzün diğer bölümleriyle uyumlu ve orantılı olması gerektiği için yüz güzelliğinde en önemli sayılabilecek organlardan biridir. Burun estetiği, burun iskeleti ve yumuşak dokuların yeniden şekillendirilerek ahenkli ve düzgün hale getirilmesi işlemidir. burun ameliyatıHastalarda burun şekil bozukluklarının yanı sıra burundan nefes alma zorluğu (septum deviasyonu) gibi bozukluklar da varsa birlikte düzeltilir. Burun estetiği operasyonları ile burun küçültülüp büyütülebilir, üstündeki kemer alınabilir, uç kısmı kaldırılabilir ve inceltilebilir, burun delikleri küçültülebilir, konuşma veya gülme sırasında burun ucu hareket eden kişilerde bu deformite düzeltilebilir, üst dudaktaki katlanma deformitesi giderilebilir, burun eğrilikleri düzeltilebilir, ve en önemlisi bütün bu işlemler burun fonksiyonlarını bozmadan ve nefes alma problemleri varsa aynı seansta gerçekleşebilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve uygulacak tekniğe bağlı olarak 1–3 saat kadar sürebilir. Ağrı genellikle çok azdır ve ağrı kesicilerle önlenebilir. Özellikle ilk haftada baş yüksekte yatılmalıdır. Bu şişliklerin daha az olması ve daha erken geçmesi için gereklidir.
Burun Estetiği Sıkça Sorulan Sorular
İdeal bir burun nasıl olmalıdır?
Herkes için ideal burun kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Genel kabul edilmiş bir görüşe göre, ideal bir burun; yüzün diğer bölümleriyle orantılı ve uyumlu olan bir burundur. Bu nedenle Kliniğimizde farklı teknikler uygulanarak naturel burunlar oluşturmak amaçlanmaktadır.
Burun estetiği ameliyatı ne kadar sürer?
Ameliyat genel anestezi altında uygulanacak tekniğe bağlı olarak 1-3 saat kadar sürmektedir.
Burun estetiği ameliyatı sonrası dönem nasıldır?
Ağrı genellikle çok azdır ve ağrı kesicilerle önlenebilir. Buruna konan tamponlar 24 – 48 saat sonra alınmaktadır. Bir hafta sonra alçısı çıkarılır ve flaster tespiti yapılır. Bir hafta sonra da flaster tespitler çıkarılır. Özellikle ilk haftada baş yüksekte yatılmalıdır. Bu şişliklerin daha az olması ve daha erken geçmesi için gereklidir.
Tam şekil ne zaman oluşur?
Burun şekli hakkında ameliyattan hemen sonra bir fikir alınırsa da kemiklerin iyileşmesi 6 hafta, yumuşak dokuların iyileşmesi ise aylar sürer.
Burun ameliyatı ile neler düzeltilebilir?
1) Burun küçültülüp büyütülebilir.
2) Üstündeki kemer alınabilir.
3) Uç kısmı kaldırılabilir, inceltilebilir.
4) Burun delikleri küçültülebilir.
5) Konuşma veya gülme sırasında burun ucu hareket eden kişilerde bu deformite düzeltilebilir.
6) Üst dudaktaki katlanma deformitesi giderilebilir.
7) Burun eğrilikleri düzeltilebilir.
8) En önemlisi bütün bu işlemler burun fonksiyonlarını bozmadan ve nefes alma problemleri varsa aynı seansta bu düzeltilebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. arkadaşımın burnuyla ilgili kafasına taktığı problemi vardı hemen anlatmam lazım hatta okuması lazım teşekkürler……

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?