Burun estetiği ve bilinmesi gerekenler

Burun estetiği ve bilinmesi gerekenler

estetik_haberleri_07_081003Günümüzde güzelliğe son derece önem veren bireyler mevcuttur. Bayanlar, vücutlarındaki çeşitli noktalarda sorun varmış gibi görerek bu sorunları ortadan kaldırmak isterler. Burun sorunu da bunlardan birisidir. Burunun büyüklüğü, şekli gibi durumlara çoğu zaman kafayı takabilen bayanlar, burunları için estetik ameliyat altına yatmaktadırlar. Burunlarında ki her türlü sorunu giderebilmek için uzman doktorların muayenehanelerinde tedavi olan bayanlar, burunları hakkında çok çeşitli tedaviler uygulatabilmektedirler.Burun estetik operasyonu, çok yönlü bir operasyondur. Kişilerin her türlü ihtiyaçlarına karşılık verebilecek olan cerrahi operasyonlar ile burnu çeşitli yönlerden değiştirebilmek mümkündür. Burun estetik operasyonlarında genel içerikli bir operasyondur. Burun üzerinde küçültme, şekil değişikliği, burun kaldırma, burun eti, burun delikleri konusunda çeşitli şekillerde operasyonlar uygulanabilmektedir. Bunların dışında kişilerin her türlü isteğine karşı değişiklikler uygulanması mümkündür.

BURUN ESTETİĞİNDE KULLANILAN TEKNİKLER

Burun estetiğinde kullanılan teknikler çok çeşitlidir. Son dönemlerde burun estetik operasyonu için Op. Dr. Bülent Cihantimur isminin geliştirdiği cerrahi bir estetik yöntemi bulunmaktadır. Bülent Cihantimur, bu yöntem aracılığı ile burun dokularına daha az zarar vermekte ve burun estetiği sonrasına olası durumlar olan ağrı, şişme ve morarma gibi durumlarda daha hızlı bir iyileşme söz konusu olmaktadır. Hasta için bu operasyon ile iyileşme süresi 7 gün olmakla birlikte buruna uygulanan estetik tampon ile nefes almakta zorlanma gibi durumlar ortadan kalkacaktır.

BURUN ESTETİĞİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİR?

Burun estetiği , öncelikle burnunuzda görmek istediğiniz değişikliği tanıma safhası ile başlar. Bunun sonrasında burnunuz için uygulanacak doğru tedavi yöntemi belirlenir ve estetik operasyon başlatılır. Operasyon esnasında narkoz ile baygın durumda olacağı için operasyon esnasında hissedeceği bir durum söz konusu değildir. Burun için estetik operasyon gerçekleştirilirken burundaki dokulara en az zarar verilerek ameliyat sonlandırılmaya çalışılır. Burun dokularına zarar verildiğinde estetik operasyon sonrası ağrılar çok daha fazlalaşmak ile birlikte şişme ve morarma gibi durumlar oluşur ve iyileşme dönemi çok uzun geçebilir.

Burun operasyonu gerçekleştirildikten sonra iyileşme döneminde de doktorunuz eşliğinde gerekli uygulamaları yaparak hızlı bir iyileşme dönemi yaşayabilirsiniz.

DOĞAL BURUN ESTETİĞİ NEDİR? NASIL UYGULANIR?

Doğal burun estetiği, cerrahi yöntemle oluşturulur ancak ameliyat esnasında cilt için faydalı doğal ürünler kullanılarak dokulardaki kopmalarda giderilir. Bunun sonucunda estetik sonrası dönemde burnunuz ile önemli bir sorun yaşamazsınız. Bununla birlikte estetik operasyon safhasında burunda meydana gelebilecek her türlü sorunu doğal estetik yöntemi ile en aza indirgemek mümkün olacaktır.

ESTETİK SONRASI DÖNEM

Estetik sonrası dönem çoğu zaman çok sıkıntılı geçmektedir. Burundaki dokuların zedelenmesi sonucu ameliyat sonrası dönemde burunda şişme, morarma ve aşırı ağrı hissi gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Doğal burun estetiği yöntemi ile her ne kadar bu durum en aza indirgenmeye çalışılsa da ortadan kaldırılma durumu söz konusu değildir. Bunların dışında ameliyattan sonraki iyileşme dönemi biraz uzun olabilir. Bu nedenle burnunuzda herhangi bir sorun varmış gibi düşünmeniz yersiz olacaktır.

Doktor eşliğinde iyileşme döneminizi geçirirseniz en az risk ve acı ile iyileşme sürecini tamamlamış olursunuz. Bu nedenle estetik operasyon sonrası doktor gözetimini asla aksatmayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. ablam küçükken düşmüş ve burnu kırılmış şuan 30 yaşında ve burnu şekilsiz çökük. hatta artık sağlığını bile etkilemeye başlıyor estetik olmayı düşünüyor ama her doktora gidişince hastaların acılarını görünce geri dönüyor.onu ikna etmeye çalışıyoruz hala burdaki bilgileri de mutlaka okutmam lazım ona

  2. Bence artık o kadarfçok korkulmamalı burun estetiğinden çevremde b ir çok yaptıran var ve hiç de zorlanmadılar ameliyat sonrası.hem artık çok yeni teknolojiler ve teknikler varf ve ameliyat süreside en minimum sürelerde yapılıyor.
    bence psikolojik olarak kötü bir ruh sağlıgıyla yaşamak kişinin yaşam kalitesini düşürür. bunun için estetik operasyon sonrası çekilecek sıklıntı psikolojik çöküntünün yanında hiç kalır.
    zaman zaman ben bile yaptırsam mı diye düşünmüyor değilim hani.

  3. slm ben burun estetiyi maliyetini soracaktım eyer uygun bir fiyat sunarsanız estetik yaptırmayı düşünüyorum ben 24 yaşında bir inşaat işçisiyim cevap bekliyorum

  4. 10 sene önce burundan ameliyat oldum fakat nefes almakta zorlandıgım için ameliyat olmuştum şuan sağlık problemim yok allaha şükür ama burnum çok hafif yamuk ileride mutlaka burun estetiği olacagım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?