Burun estetiğinde yeni yöntem

Burun estetiğinde yeni yöntem

burun estetik, burun estetiği

Özellikle kadınlar güzel görünmek için estetiğe büyü önem verirler.Bu estetik çeşitleri arasında en çok önem verilen estetik ise burun estetiğidir.Çünkü güzelliği gösteren en önemli kısım yüz olduğu için ve burun da yüzde en çok  göze çarpan uzuv olduğu bu denli önem teşkil etmekte.Hal böyle olunca da tıpta estetik alanında her geçen gün yenilikler kendisini götermekte.Op. Dr. Yakup Avşar, burun ameliyatlarının kırmadan, acısız, ve tamponsuz yapılmasına yarayan mikro kesme yöntemini icat etti.Mikro Kesme Yöntemi Nedir:Tamamen kendi buluşu olan bu yöntem için seri üretim anlaşmasını Dünyaca ünlü tıbbi gereçler üreticisi olan Bien Air ile anlaşan Yakup Avşar, bu buluşunun yeni bir devrim olduğunu söylüyor.Bu operasyon ile hastalar 1 günde hastaneden ayrılabiliyor ve ve ameliyatlar ağrısız ve acısız gerçekleşiyor.

American Society of Aesthetic Plastic Surgery’in (ASAPS) resmi yayın organı olan, dünyanın en saygın estetik cerrahi dergilerinden “Aesthetic Surgery Journal”, Ocak 2009 sayısında,  Op. Dr. Yakup Avşar’ın kendi makalesini yayınlayarak estetikte bir devrim olan Mikro Kesme Yöntemini okurlarına duyurdu.
Mikro Kesme Yöntemini Nasıl Yapılıyor?

Dr. Avşar, makalesinde, İsviçre’nin dünyaca ünlü tıbbi mikro motor sistemleri üreticisi Bien Air ile işbirliği içerisinde, kendi tasarımı mikro kesme / mikro törpüleme sistemi ile burun estetiğinde, burun kemerini kırmadan gerçekleştirdiği operasyonları anlattı.

Makalede Dr. Avşar, burun estetiğinde uyguladığı teknik ve uygulamalar sayesinde burun ucunda iz bırakmadan burun kemiğini şekillendirdiğini ve bu yöntem sayesinde klasik yöntemlerde uygulanan burun kemiğinin kırılarak şekillendirilmesinden kaynaklanan oyulma ve çökme risklerinin ortadan kalktığını belirtti. Dr. Avşar, “Bu yöntemle milimetrik kesimler yapılması mümkün olduğu için, zarif yapılı burunlarda ultra estetik sonuçlar elde edilir iken, büyük kemerli burunlarda burun, arzu edilen ölçüde küçültülebiliyor ve ideal burun şekli elde edilebiliyor.” diye yazdı.
Dr. Avşar bu tekniğin en büyük avantajının, eski yöntemlerde kullanılan törpüleme kabalığı ve buna bağlı olarak operasyon sonrası oluşan şişlik ve morlukların önlendiğini, zarif törpüleme ile de kemik düzensizliklerinin yok edildiğini ve operasyon sırasında da cerrahın sonucu değerlendirme şansının arttığını belirtti.
“Revizyon operasyonları çok az yaşanıyor”

Ameliyat sonrası daha az şişlik,yok denilecek kadar az acı ve sızı, tampon konulmaması rahatlığının endonasal cerrahinin avantajları arasında sayan Dr. Avşar, operasyon başarısızlığının minimum noktaya indiği bu yöntemde, revizyon operasyonlarının çok az yaşandığını ve burun estetiğinde ölçülü, tasarımlı operasyon gerçekleştirilmesinin başarı oranının yükseldiğini belirtti.

Avşar, bu yöntemin özellikle, eğriliği olan burunlarda, darbe almış burunlarda, orta yaş üstü kişilerde gerçekleştirilen burun estetiği operasyonlarında çok başarılı sonuçlar olduğunu vurguladı.

İletişim Bilgileri:
Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Yakup AVŞAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. yüzde en dikkat çeken yerlerden biri burun.memnun olmayanlar estetik yaptırmalı bence

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?