Büyük Kolaylık Lazer Epilasyon

Büyük Kolaylık Lazer Epilasyon

1

İnsanoğlu gelişen teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktan öte artık hep daha fazlasını beklemekte. Teknolojide devrim niteliğinde devam eden gelişmeler kişiler tarafından oldukça yoğun ilgi görüyor. İnsanlar artık yorulmadan kolayca istediği her şeyde sonuca ulaşmanın derdinde.

Zaman kaybına tahammül olmayan bir çağda yaşadığımız bir gerçek. İş ve ev arasında mekik dokuyan birey, kişisel bakımı için zamandan tasarruf etme yoluna gidiyor. Kişisel bakım dediğimizde en çok zaman kaybettiğimiz, acı veren, bizi yoran ve yormasın diye fazlasıyla bütçemizi zorladığımız istenmeyen tüyler her yönüylebüyük bir sorundur.Ağda, cımbız, ip vb epilasyon yöntemelri artık günümüzde yerini lazer epilasyon uygulamalarına bırakmıştır. Eski yöntemlerde istenmeyen tüylerden kurtulayım derken; deri iltihaplanmaları ve bulaşıcı hastalık görülme durumu gibi sıkıntılar vardı. Lazer epilasyonda ise böyle bir sıkıntı yoktur artı istenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilebilecek güvenli, acısız ve hızlı bir yöntemdir.

Lazer epilasyonda lazer ışınının kıl kökünde yapmış olduğu tahrip edici etki seans sayıları arttıkça kendini gösterecektir. Kökten ve kalıcı çözüm sağlayacaktır. Tüyler tekrar çıksa bile tek tük ve zayıf olacaktır. Ortalama 6-8 seansta optimal sonuçlar alınır ancak ilk uygulama öncesinde seans ve süre konusunda kesin konuşabilmek yine de mümkün değildir. Seans sayısı ve süre; kıl yapısı, cilt, kullanılan cihaz ve uygulama yapılan alana göre değişiklik gösterir. Önemli olan seansların düzenli gitmesine riayet etmektir.

Lazer epilasyon uygulaması alırken dikkat edilmesi gerekenler…

A vitamin içerikli ilaç kullanmamak
Karoten içerikli gıdalar ( portakal, havuç..vb) tüketilmemeli.

Bunlar uygulamanın beklenen etkisi yavaşlatır.

Uygulamanın yapıldığı erken dönemde direk güneş ışığına maruz kalınmamalı ve/ veya solaryuma girilmemeli.

Bu da ciltte leke oluşumuna sebep verir. Uygulama yapılan bölgeye en an 40 koruma faktör güneş kremi kullanılmalıdır.

Seans aralıklarına ve söylemiş olduklarımıza riayet edildiği takdirde istenilen sonuçlara ulaşmak hiçte zor olmayacaktır. Kalıcı, acısız, kesin ve hızlı bir yöntem….

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?