Cosmegram Firması İade Sorunları

Cosmegram Firması İade Sorunları

Cosmegram firması, iade politikasında, şikayeti olan ürünleri kullanılmamış ise iadelerinin 14 gün içerisinde kabul ettiğini belirtseler de iadelerde büyük sıkıntılar çıkmaktadır. Cosmegram’ın instagram ve internet sitesinde belirtilen numara arandığında ilgisiz ve dalga geçici bir üslupla konuşulduğu gelen şikayetler arasındadır.

Ürünlerin hasarlı olması veya yanlış tanıtımı ile ilgili birçok sıkıntı yaşayan müşteriler, ürünleri geri iade etmek isteseler de, telefonu açan kişiler geri iadenin olmadığını söyleyip telefonu kapattıklarına dair şikayet sayısı artmaktadır.

Yanlış tanıtımı yapılan ürünler arasında lipmax likit rujlar, kırışık önleyici kremler bulunmaktadır. Örneğin kırışık karşıtı denilen kremlerde, müşterinin yüzünde dökmelere sebep olduğuna dair şikayetler vardır. Ya da abartılarak anlatılan ‘kesin etkili’ şeklinde satılan ürünlerin hiç bir etki göstermediği hatta daha kötü durumlara getirdiği söylenmektedir. Lipmax rujlar ise görsellerdeki renkler ile gelen renklerin aynı olmadığına dair birçok şikayet vardır.

Cosmegram firması, Aras Kargo ile çalışmaktadır. Kargoyla gelen ürünlerin iadesi onaylandıktan sonra 10 iş günü içerisinde paranın verilen IBAN veya hesap numarasına iadesi yapılacaktır denilse de, iadelerin gerçekleşmediği ve iade etmek isteyen müşterilerin telefonlarının açılmadığı gelen şikayetler arasındadır. İade yapılacak diye bekletilen müşteriler ise 10 iş günü sonunda aradıklarında bizde iade yok, diyerek telefonları kapatmışlardır. Sipariş verilen farklı numaraları tekrar aradıklarında ise telefon numarasının kullanılmadığı söylenmekte ve kesinlikle ulaşılamadığına dair birçok şikayet vardır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?