Dinamik Burun Sanatı – Dinamik Rinoplasti

Dinamik Burun Sanatı – Dinamik Rinoplasti

Burun yapısına bağlı olarak eskiden bir burnun estetik ameliyatlı olduğu hareketsiz duran burun ucundan anlaşılabilirdi. Doğal burun yapısında yüzdeki mimiklere göre burun da hareket eder, uyku sırasında vs. hareket kolaylığı sağlar. Burun estetiği ameliyatlarından sonra burnun ucu da kıkırdak dokuyla birlikte uzanır ve gülerken, öpüşürken, ağlarken ya da diğer mimik hareketleri esnasında hareket etmez, stabil bir görünüme neden olabiliyordu.

Burun estetiği yaptıran birçok hastanın en büyük şikayeti öpüşürken burnun karşısındaki insana batması, yüzüstü uyuyamamaları, burunlarını silerken burun ucunun sert ve hareketsiz olması, burnunun ilk bakışta hareketsizliğinden dolayı estetikli olduğunun anlaşılmasıydı.

Hareketli burun ucu estetiği ile eğer burun yapısı uygunsa burnun üçte birlik alt kısmında bazı yapılar korunarak ve özel teknikler kullanılarak burun ucuna hareket kabiliyeti verilir. Bu şekilde gülümserken ya da çeşitli mimik hareketlerinizde burun ucunuzda yüz kaslarınızla birlikte uyum içinde hareket eder.

Hareketli burun ucu estetiği için burun ucuyla kıkırdak dokunun bağlantısını çok iyi analiz edilmesi gerekir. Burun estetiği yaptıracak kişilerin ameliyat öncesinde 8 değişik açıdan fotoğrafları çekilir ve burun ucu video görüntüleri alınabilir. Burnun konuşurken, gülerken ve mimik hareketleri sırasında nasıl hareket ettiği de iyice analiz edilir. Ve yapılacak yeni burun buna göre tasarlanır.

Burun ucu düşüklüğü, genişliği ya da ebatı yapılan incelemelere göre tasarlanır ve ameliyat sırasında bu hareketi sağlayacak mekanizmalara uygun dikişler atılır. Böylece burnunuzun kaskatı görünümü hareketli ve doğala en yakın forma getirilir. Hareketli burun ucu estetiği kapalı teknik burun ameliyatında burun yapınız uygunsa yapılabilir.

Teknik Not: Scroll ve Pitanguy Ligamenti desteği olmadan Dinamik Rinoplasti yapılıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?