Doğal yollarla güzelleşin

Doğal yollarla güzelleşin

1

Doğal ürünler  her daim hayatımızın bir parçası olmuş durumdadır. Özellikle güzellik ve kozmetik denilince akla ilk olarak doğal ürünler yardımıyla zayıflama gelmektedir. Zeytinyağı, avakado, üzüm, bal vs gibi besinlerle bio- reyonlar hizmetimizde. Zeytintağı özellikle yemeklere lezzet katan bir besin ancak, onu kullanmanın yanı sıra sağladığı ekstra faydalar da yabana atılamaz doğrusu. Saçlarınız için özellikle farklı bakım kürleri uygulayarak zeytinyağını hayatınıza dahil edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, cildinizin kuruluğuna da bire bir etki sağlamaktadır. Çekirdeklerinin çekilerel yumuşak jel kıvamına gelmesi ve bunu yüzünüze uygulamanız, size beklediklerinizden de fazlasını sunacaktır.

Son zamanlarda üzüm suyu da kozmetik alanının yeni gözdesi. Yaşlanma etkilerini görmeye başlayan bayanlar için ideal olan ve bileşiminde üzüm suyu bulunan ürünler, cilt kırışıklıklarının önüne geçilmesinde en büyük destek haline gelmiştir. Cildi gerginleştirerek önceki görünümünden %60 oranında farklılık sağlayabilmektedir. Ayrıca kırmızı üzümü de bu anlamda değerlendirebilirsiniz.

Pirinç de cildinizi yenileme ve ölü hücreleri canlandırmada mükemmel etkilere sahip. Peeling etkisiyle cildinizi pürüzsüzleştiriyor. Aloe vera özellikli salatalık da bu etkiye eklenince cildinizde oluşan değişim bambaşka bir boyut kazanıyor. Tazelik ve rahatlık hissini tüm vücudunuzda hissedeceksiniz.

Bal ise cildinizdeki kuruluğa tam bir etki sağlıyor. Sadece cilt için değil, saçlarınız için de balı kullanabilirsiniz. Özel maskeler ve losyonlar hazırlayarak kendi bakım kürünüzü oluşturmanız mümkün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. doğal yöntemler olunca korkmadan deneniyo hemde ucuza geliyo bakım olayı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?