Estetik ameliyat yaşı kaçtır

Estetik ameliyat yaşı kaçtır

1

Günümüzde estetik  ameliyat olmak isteyen bir çok hasta bulunmaktadır. Ancak bunlardan çocuk yaşta olanlar için tavsiye edilmiyor. Fakat estetik ameliyatlara ilgi giderek artmaktadır.  Bundan dolayı da bilinmesi gereken durum ise yaş sınırıdır. Bu yaş sınırı her insanın estetik ameliyat  olabileceği anlamına gelmez. Bundan dolayı da estetik ameliyatlarda bir yaş sınırı gereklidir. Estetik ameliyatlardaki yaş sınırı için yasal olarak 18 yaş sınırı vardır.  Bugün yüzü yanan çocuklarda yaşı 15 den küçükse eğer yasal olarak çocuklara müdehale ediliyor. Bu durum normaldir.Güzellik ve estetik için ameliyat yaptıracaksınız eğer bu durumda 18 yaş sınırında olmalısınız. Estetik ameliyatlar o kadar da basit işlemler değildir. Bunun yanı sıra bilinmesi gerekenler de vardır. Bunun yanı sıra estetik operasyonlarda  risk taşımaktadır. Ayrıca da  burun estetiğinde  ise oluşabilecek solunum yollarında sorunlar çıkabilir. Bu durumda estetik ameliyatı kolay nefes alabilmek için burun ameliyatı olmanız gerekebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. yaş sınırı olması doğru enazından belirli bi gelişimi tamamlayıp öyle yaptırmalı

  2. yaş sınırı diye birşey yoktur bencede bireyin karar vermesi lazım 5 yaşındaki bir çocuk tabiri caizse kepce kulaksa ve rahatsız oluyorsa neden yaptırlımasın

  3. estetik ameliyat yaşı yanlış değil bence bazı ameliyatlarda küçük yaşta yapılamıyor diye biliyorum ben……mesela yüzde kayma varsa bir çocukta belirli bir yaşa gelmesi gerekiyor ….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?