Estetik İçin Yaş Sınırı Kalkıyor Mu

Estetik İçin Yaş Sınırı Kalkıyor Mu

estetik_haberleri_04141004Doğuştan yada çeşitli kazalar sonucunda insanların fiziksel yapılarında değişiklikler olabilir. Örneğin evde yada arabada oluşabilecek yangın sonucunda bireylerin vücudunun bazı bölgeleri yanabilir. Bireyin tekrar eski hayatına ve mutlu yaşamına devam edebilmesi için plastik cerrahi ile deri yenilenebilir.

Doğuştan fiziksel bozuklar ise örneğin burnun normalden daha fazla büyük olmasıdır. Doğuştan ve kaza nedeniyle oluşan bu fiziksel bozukları estetik cerrahları düzeltebiliyor.Geçmiş yıllar da estetik ameliyatı için belli bir yaş sınırlaması vardı. Bu yaş sınırlamasına göre bireyler estetik operasyonu geçirebiliyordu. Genel olarak bu yaş sınırı tüm klinik ve hastanelerde 18 iken artık devletimiz bu yasağı kaldırmış bulunmaktadır. Fiziksel bozukluğu olan birey yanında bir ebeveyn ile her hangi bir estetik cerrahından profesyonel yardım alabilmektedir.

Cerrahlar bu durumu oldukça uygun ve önemli olduğunu bildirdi. Çünkü insanların özgürce estetik olamaması gençlik dönemlerinde ruhsal sorunlara yol açabilmektedir. Kaza sonrasında yada erken yaşta estetik operasyonu ile fiziksel bozukluğun tedavi edilmesi oldukça mantıklı olarak görülüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. BENCE EGER KİŞİNİN BÖYLE Bİ DÜŞÜNCESİ VARSA EN KISA ZAMANDA OLMALI BEN 20 YAŞINDA BURNUMDAN ESTETİK AMELİYAT OLDUM 20 SENEDİR BOŞUNA BEKLEDİĞİMİ DÜŞÜNDÜM HİÇ VAKİT KAYBEDETMEMEK GEREK YAŞAMININ KALANINI DAHA ÖZGÜVENLİ MUTLU SAĞLIKLI GEÇİRMEK İÇİN VAKİT KAYBETMEMEK LAZIM

  2. Ben doğal halinin iyi olduğunuy düşünüyorum. eğer sağlık sorunu varsa yaş sınırı kalkabilir o anlık durum için

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?