Estetikte üçüncü boyut

Estetikte üçüncü boyut

estetik_03_161001Canfield Scientific tarafından geliştirilen “Vectra 3D” görüntüleme sistemi plastik cerrahide yeni bir çağ başlatıyor. Hastalar artık ameliyatın sonucunu, ameliyattan önce üç boyutlu olarak görebilecek.

Milliyet gazetesinde Can Doker imzasıyla yayımlanan habere göre, Vectra 3D görüntüleme sistemi sayesinde, estetik ameliyat sonrasında olası kazaların önüne geçilmesi hedefleniyor.Konuya ilişkin değerlendirme yapan Op. Dr. Yakup Avşar estetik ameliyatlarda olumlu sonuç almanın her zaman mümkün olmadığını, ameliyat sonrasında istenilen sonucu elde edebilmek için ameliyat öncesinde sonuca en yakın tasarımın yapılması gerektiğini belirterek, estetik ameliyatlarında hastanın beklentisi ile yapılabileceklerin örtüşmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

HAYAL ETMENİN BİLE İMKANI YOKTU

Op. Dr. Avşar şu ifadeleri kullandı: Cerrahlar olarak, yüz şeklini gençleştirirken üç boyutlu bir perspektiften bakmaya başladık. Bu cihaz hastanın ve benim aynı estetik vizyondan bakmamızı sağlıyor. Eskiden gerçek sonucu tahmin edebilmenin ve ya hayal edebilmenin imkanı yokken şimdi en küçük farklılıkların bile neler yaratabileceğini bilebiliyoruz. Bir plastik cerrah olarak bu cihaz bana büyük bir kolaylık sağlıyor. Çünkü ne kadar değişikliğin hastanın yüzünün kendi kalarak güzelleşmesini sağladığını artık biliyor ve önceden görüyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?