Evliliğe estetik dopingi

Evliliğe estetik dopingi

estetik_haber_01_131010İnsanoğlunun çağlar boyu arzuladığı en büyük tutkularından biri olan kusursuzluk, günümüzde plastik ve estetik cerrahinin de yardımıyla gerçek oluyor. Özellikle evlilik öncesi ameliyat masasına yatan kadınların sayısında artış olduğu belirtildi.Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı Dr. Cengiz Bozkurt, “Gelin adayları gelinlik alışverişlerine çıkmadan önce vücutlarında beğenmedikleri bölgeleri yeniden şekillendirmek istiyor. Adaylar bu amaçla en çok yüz kırışıklıkları, kalça-basen-bel bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak için estetik operasyon istiyor. Gelinliğini iyi taşımak için göğüs büyütme-dikleştirme operasyonlarına da yöneldiklerini görüyoruz” dedi.

Dr. Bozkurt, bazı gelin adaylarının göz altı torbalarından kurtulmak, sarkan kısımları düzelttirmek ve daha iyi bir burna sahip olmak için evlilikten önce plastik cerrahlara başvurduklarını söyledi. Estetik ameliyat isteyenlerin düğünden en az bir ay önce hekime başvurmaları gerektiğini söyleyen Op. Dr. Cengiz Bozkurt, estetik operasyonların dışında botox-dolgu uygulamaları, saç mezoterapileri, yüz-cilt bakımları, masaj uygulamaları ozon terapiler, vücut mezoterapileri gibi uygulamalara da adayların fazla ilgi gösterdiklerini belirtti.

Evliliğin ilerleyen yıllarında özellikle kadınların eşlerinin dikkatlerini tekrar üzerlerine çekmek istediklerini söyleyen Dr. Bozkurt, bu durumun da bıçak altına yatma isteği doğurduğuna dikkat çekerek, “Kadınlar, yeni ve daha genç bir vücutla özgüven ve psikolojik doping gibi gördükleri estetik operasyonları tereddütsüz kabul ediyor. Evlilik öncesi karşı cinsten yeterli ilgiyi göremeyen kişiler de son çare olarak estetik operasyonlara yönelmekte. En çok burun operasyonları, meme büyütme operasyonları ve liposuction yapılıyor” diye konuştu.

Estetik operasyonların psikolojik boyutlarıyla da iyi düşünülmesi gerektiğini anlatan Bozkurt, “Ne olursa olsun, estetik operasyon isteği ile başvuran hastaların ruh hallerine çok dikkat etmek gerekir. Estetik operasyonlar özgüven kazandırır, mutlu hissettirir, kişisel başarıları yükseltir, hatta dikkat bile çeker fakat mesleki başarısızlıkları düzeltmez, karşı cinsin yoğun ilgisini uyandırmaz, kişinin çevresinde sevilen birisi olmasını sağlamaz. Bu amaçlarla estetik operasyonlar istememek, meslektaşlarımızın da bu amaçlarla gelen hastaları tanıyarak estetik operasyonlara yardımcı olamayacaklarını bilmeleri gerekir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?