Fut Tekniği İle Saç Ekimi

Fut Tekniği İle Saç Ekimi

FUT tekniğiyle saç ekimi nasıl yapılır?
Tüm dünyada en ileri ve en büyük gelişme gösteren saç nakli yöntemi olan Foliküler Saç Nakli minimikro grefltlemeyle yapılan saç nakillerini büyük bir özenle onlarca yıl geride bırakmayı başarmıştır. Modern saç nakli uygulama yöntemi ve Foliküler Ünite Transplantasyonu’nun en önemli özelliklerinden bazıları bu kısımda ele alınmaktadır.

FUT tekniğinin avantajları nelerdir?

En kısa sürede en fazla saç kökünün nakledildiği tekniktir.
Daha çok saç kökü ihtiyacı olduğunda diğer tekniklerle beraber ( FUT + FUE ) aynı gün içinde kombine edilebilir.
Saç gruplarının doğal yapısına zarar verilmez ve bu yüzden maksimum büyüme sağlanır.
Saçın ekilmesi için alıcı kısımda açılacak kanalların daha küçük olmasını sağlar.Bu da yapılacak ekimin doğala en yakın ve daha sık olmasına neden olur.Kanalların küçük oluşu kan dolaşımı yani saçın kandan beslenmesini bozmadığı için ekilen saçlarda yine hızlı büyüme görülür.
Stereoskopik mikroskoplar altında yapılan FUT yönteminde saçın dışındaki doku üniteye zarar verilmeden Tıraşlanarak atılır.Böylece ekim için dokusu zedelenmemiş, sade saç içeren greftler hazırlanabilir.Bu şekilde hazırlanan greftleri saçın doğal duruşunu taklit ettiğinden istenilen şekilde yönlendirmek mümkündür.
FUT tekniğinde kanallar slit adı verilen çok ince çizikler halinde açılır. Slit tekniği ile var olan saçların aralarına etrafındaki saç köklerine hiç zarar vermeden girilebilir. Bu yüzden tam dökülmemiş saçlarda sıklaştırma yapmak fazlasıyla kolaylaşır.

FUT tekniğinin dezavantajları nelerdir?

Ağrısız bir teknik olmasına rağmen cerrahi işlemler yapıldığı için mutlaka dikiş atılması gerekir.
Saç aşırı kısa kesildiği durumda ensede ince bir çizgi şeklinde iz kalabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?