Gıdınızdan kurtulun

Gıdınızdan kurtulun

Kilo ile bağlantılı olmayan bu rahatsız edici görüntüden kurtulmak artık çok zor değil. Yağ hücrelerine duyarlı olan lazer ile gıdınıza veda edebilir ve kendinizi çok daha güzel ve genç hissedebilirsiniz.Vücut şekillendirmek ve bölgesel yağlardan kurtulmak için birçok metod, teknik ve yöntem denendi. Özellikle hala son derece yaygın olan liposuction ameliyatlarının teknik detayları ve uzmanların tecrübeleri gelişmesine rağmen, bu yöntem artık yerini çok daha kolay tekniklere bırakıyor. Estetikte son gelişmelerden biri olan “yağ hücrelerine duyarlı” lazer teknolojisi Slimlipo ile gıdı, bacak içi, yüz gibi çok önemli bölgelerde bile yağlardan kurtulmanız mümkün.

Türkiye’de bu uygulamayı tek yapan ve “yağ hücrelerine duyarlı lazer” teknolojisini kullanan Superplast Lazer ve Estetik Merkezi’nden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Dr. Hüseyin Güner ve Dr. Coşkun Taşçı yöntemin detaylarını anlattı.

GIDINIZ SİZİ RAHATSIZ MI EDİYOR?

Gıdı bölgesi birçok kişinin en çok rahatsız olduğu bölgelerden bir tanesi. Ne kadar kilo verilirse verilsin, boyun, boyun altı ve gıdı bölgesindeki yağlar bazı kişilerde istenilen şekilde yok olmuyor ve olduğundan daha kilolu bir görüntü yaratıyor. Kilo alımı veya doğuştan genetik yapının getirdiği gıdı için şimdiye kadar estetik cerrahi birçok yöntem denendi. Ancak uygulanan çeşitli lazer ve diğer yöntemler tam olarak istenilen sonuçları vermedi.

Bu yöntemin en önemli özelliği elbette, USA’da FDA onayı almış olan Slimlipo lazer teknolojisi. Bu metod vücut şekillendirme uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir yöntem. Dünyada da geçmişi yaklaşık olarak 3-4 yıl olup, başarısı kanıtlanmış, etkili, acısız, kanamayı önleyen ve kısa sürede iyileşmeye olanak veren ve bandajlama süresinin çok kısa olduğu bir vücut şekillendirme yöntemi olduğu için tercih ediliyor.

Bu teknolojideki lazer tamamen yağ hücrelerine duyarlı. Örneğin, gıdı bölgesi için öncelikle hastanın işlem yapılacak bölgesine karar veriliyor. Bölge belirlendikten sonra, bölgeye lokal anestezi uygulanıyor. İşlem sırasında hastalar tamamen kendinde oluyorlar. Lokal anestezi sonrasında, yağlara özel bir solüsyon veriliyor. Amaç sadece yağların yönteme uygun hale gelmesi ve biraz daha sıvılaşmasını sağlamak.

Daha sonra Slimlipo’nun “sadece yağ hücrelerine duyarlı” lazer ayarlamaları yapıldıktan sonra, son derece ince bir kanülle, kulak arkasından yaklaşık birkaç milimlik kesikten içeri giriliyor. Lazer istenen bölgedeki yağları eritiyor. Yağları alınmaya hazır hale geliyor ve özel bir şırınga ile yine aynı kesiklerden yağlar alınıyor. Bu arada Slimlipo aynı zamanda cildi geren ayrı bir lazer başlığına sahip. Yağlar alındıktan sonra cilt bu lazer ile geriliyor. Böylelikle yağları alırken cilt de gerilebiliyor.

İşlem ortalama bir saat sürüyor. Sonrasında işlem uygulanan bölgeye bir bandaj yerleştiriliyor. Bu bandaj yaklaşık 4-5 gün kalıyor. Hasta yöntem uygulandıktan sonra normal sosyal hayatına devam edebiliyor. Hastalar arasında arkadaşlarıyla yemeğe hatta sinemaya gidenler var. Elbette kişilerin ağrı eşikleri farklı olabiliyor ama bazı hastalar gece normal bir ağrı kesiciye ihtiyaç duyabiliyor. Kanüllerin girdiği, kulak arkasında bulunan küçük kesiklere birer dikiş atılıyor ve dikişler bir süre sonra kendi kendine yok oluyorlar ve asla izleri belli olmuyor. Bazı cilt tiplerinde kısa süreli morarma olabiliyor ama birkaç gün içerisinde geçiyor.

Özellikle gıdı bölgesinde Slimlipo uygulaması yaptıktan sonra, boyun kasları gevşek olan hastaların, buradaki kaslarını germek için bir süreliğine özel ipler de ek olarak kullanılabiliyor. Kasların gerilmesi için yağ alımı işlemi sonrasında, boyun bölgesi ip ile geriliyor. Bu acısız işlemde de ipler bir süre sonra içeride yok oluyorlar. Dolayısıyla genel olarak işlemde herhangi bir değişiklik, iz veya acı söz konusu olmuyor. Boyun bölgesi son derece hassas bir bölge olması nedeniyle son derece dikkatli olunması gerekiyor. Bu bölgeye uygulama yaparken, hastanın durumuna göre yanaklardaki ve çene bölgesine yakın fazlalıklar da alınıyor. Böylelikle yüz kemiği son derece netleşiyor ve hem daha zayıf hem de daha genç bir görüntü çıkıyor.

Her metotta olduğu gibi bunda da tekrar aynı bölgede yağlanma olabiliyor. Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmiyor, ancak kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olma olasılığı eğer işlem sırasındaki kilonuz üzerine ortalama onbeş kilo alınırsa geri gelebiliyor. Böyle bir durum olursa işlemi tekrar yapmak gerekiyor.

TÜM YAĞLARINIZA ELVEDA DEYİN

Slimlipo ile gıdı, yüz, kol, bacak, göbek, basen, bel, sırt, popo, meme olmak üzere vücudun tüm bölgelerinde uygulama yapıyoruz. Diğer tüm bölgelerde yine aynı aşamaları uyguluyoruz sadece ipler uygulanmıyor. Hatta boyun bölgesi, iş az da olsa engelleyen en zor bölge. Diğer bölgelerde işlem sonrasında hafif bir kas ağrısına benzeyen bir ağrı dışında hiçbir etki bulunmuyor. Üstelik bandajların çıkartılması sonrasında dört gün içinde öncesi ile ciddi bir fark bulunuyor. Birçok hastamız bu farkı gördüğünde ikinci işlem için randevu alıyor.

KARAR VERMEDEN ÖNCE…

Tüm tedavilerde olduğu gibi Slimlipo işleminde de uygun hastanın seçilmesi önemli. Hastanın alerjisinin bulunduğu ilaçlar veya şeker, kalp, tansiyon gibi kronik hastalıklar olup olmadığı gibi, genel sağlık durumu ile ilgili araştırma yapılıyor ve elbette bu hastalıklara uygun tedbirler alınıyor. Aynı zamanda hastanın cilt durumu ve yaşı da göz önüne alınan önemli kriterlerden biri…

Yöntemin şimdiye kadar herhangi bir yan etkisi görülmemiş ancak hiçbir zaman yüzde yüz yan etkisi yok demek de yanlış olur. Sonuçta doktorlar hastalarla önceden yapılan detaylı görüşmelerde kişinin uygun olup olmadığını belirliyor ve ona göre karar veriyor. Uzmanlara göre hastalar bu işlemi bir süre sonra birden fazla kere yaptırmak istiyorlarmış. Böylelikle vücutlarındaki birçok bölgede istedikleri sonucu son derece güvenli bir biçimde veren, kısa sürede sosyal hayatlarına dönmelerini sağlayan ve artık liposuction’ın tahtını ciddi bir biçimde zorlayan bu yöntem ile kendilerini daha iyi hissediyorlarmış.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. gıdık operasyonu yaptırmak isterim.ama benimki doğuştan sanırım acaba böyle durumlarıda ameliyat edebiliyorlar mı?gerçi ameliyathaneleri de hiç sevmem…bu kadınların güzellik için yapamayacakları şey yok.allah hepimize kolaylık versin..

  2. slm gıdığım ve göz kapaklarım beni rahatsız ediyor.göz kapaklarımın düşüklüğü uykumu daha erken getiriyor aynı zamanda göz kapaklarımı daha ağırlaşmış hissediyorum. göz kapaklarımın düşüklüğünü makyajla kaldıramıyor makyajı da istediğim gibi uygulayamıyorum. gıdım ise ayrı sorun.Estetiğe sağlık için yaklaşmak normal geliyor, fakat üçretler anormal, ev kadını için yada asgari ücret le çalışanlar napsın bunlara uygulanacak finansman da kolaylıklar yokmu? saygılar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?