Göğüs Ucu Estetiği

Göğüs Ucu Estetiği

kadinca.net/estetik

Meme ucu problemlerinden en sık rastlanan problem, inversiyon denilen meme ucunun içeriye gömük olmasıdır.

İnversiyon genellikle küçük göğüslü kadınlarda gözlenir ve kişi eğer silikon protez ile büyütme düşünüyorsa, problem düzelebilir.

Eğer protez uygun bir çözüm değilse, başka yöntemlerle düzeltilir. Kliniğimizde bu problem ameliyatsız olarak özel yöntemlerle çözülebilmektedir.

Meme uçlarında asimetriye de rastlanmaktadır. Bu durumlarda tercih edilen işlem, genellikle büyük göğüs ucunu küçültmek şeklindedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Göğüs ucu ya da göğüs başı hiç gelişmemesi ya da düz olması veya içe ökük olması çoğu zaman normal kabul ediliyor ancak çoğu bayan hastayı estetik görünüm olarak rahatsız edebilir. Göğüs ucu çökük olması ayrıca emzirmeyi de engelleyebilir ya da zorlaştırabilir.

  2. U konuda bilinmesi gereken, göğüs ucu çökmesinin bazen geçirilen bir iltihabi olaya bağlı olabilmesidir. İltihap iyileşirken süt kanallrını tıkamış olabilir ve kısalan süt kanallrı, göğüs ucunu içeri doğru çekebilir. Bu durumun düzeltilmesi içinde süt kanallarının kesilmesi gerekir. Aksi halde bir süre sonra göğüs ucu tekrar çökebilir.

  3. tıpta herşeyin çözümü var arkadşlar biz çok güzel bir dünyada yaşıyoruz…..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?