Göz kapağı estetiği ameliyatı

Göz kapağı estetiği ameliyatı

Yaş ilerledikçe kaş yapısı sarkar ve kaş ile birlikte üst göz kapağı derisinde bollaşma ve aşağı doğru sarkma oluşur. Alt göz kapaklarında ise deride bollaşma, kırışıklık ve göz altı torbalarının belirginleşmesi meydana gelir.Blefaroplasti ameliyatları üst ve alt göz kapaklarının estetik ameliyatıdır ve gerektiği taktirde kaş kaldırma veya alın germe ile birlikte yapılır. Ameliyat, üst göz kapağında kıvrım çizgisi üzerinden, alt göz kapağında kirpiklerin hemen altından girilerek yapılır, bu sayede ameliyat izleri belirgin değildir ve gizli kalır.Blefaroplasti ameliyatları genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Üst göz kapağı ameliyatı 40 dakika ve alt göz kapağı ameliyatı ise 1 saat sürer. Ameliyattan sonra aynı gün eve dönülebilir. Rahatsız edici bir şekilde ağrı şikayeti oluşturmaz. Göz kapaklarında ameliyatın etkisinden kaynaklanan şişlik ve morarma oluşur ve 5-7 gün içinde azalır ve geçer. Ameliyattan 4 gün sonra uçak yolculuğu yapılabilir ve 1 hafta sonra işe dönülebilir.

Ameliyattan 1 hafta önce, mimik kaslarının hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan dinamik çizgilerin tekrar oluşmasını engellemek ve bu kasların ameliyat öncesi gevşemesini sağlamak üzere botox uygulaması yapılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

11 yorum

  1. gerçekten çok yaararlı bilgiler. bende bu konuyu çok merak ediyordum. çok teşekkür ederimm.

  2. göz kapaklarının sarkmasından şikayetçi olanlar için hiç düşünmeden yapmalı bence..

  3. gercekten cok yararlı bılgıler tebrıkler arayıpta bulamadıgımız veya soramıcamız bılgıler var cok guzel

  4. bu amelıyatla ılerleyen yaslarda yaslılık ızlerını saklamak ıcın yapılıyor,benım calıştıgım hastanede bu amelıyat yapılıyor ve sonucu guzel oluyor.

  5. ben göz kapagi ve gözalti torbalarimdan amaliyat olmak istiyorum acaba yaptiran varmi sonra sorunlar cikabiliyormu? BIRDE FIATI NE KADAR ACABA

  6. belirli bir yaştan sonra göz kapakları düşüyor fakat bu her insanda aynı olmuyor o genlerle daha çok alakalı aslında ne kadar yararlı bir ameliyat heralde amleiyat olanlar yeniden dogmuş gibi hissediyolar kendilerini hem daha genç görünüyolar ve kendilerini pozitif hissediyolar.Ben hayatta en değerli meslegin doktorluk olduguna inanıyorum.

  7. estetik kadar sağlık içinde gereken bi uygulama bence

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?