Hologram Burun Estetiği

Hologram Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatlarında burnun yeni şekliyle ilgili önerilerin gösterildiği öncesi ve sonrası simülasyonları için hologram görüntüleme tekniğini kullanıyorum. Hologram teknolojisi ile burnunuzun orijinal şeklinin üç boyutlu gerçek kaydı ile ameliyattan sonra burnunuzun alacağı yeni şeklin gerçeğe en yakın hali ile size gösterildiği üç boyutlu görüntüdür. Başka bir deyişle hologram burun estetiği, burun estetiğinizle ilgili 3 boyutlu görsel bilgilerin kaydedilmesi, depolanması ve hareket efektinin kazandırılarak çok boyutlu ortama aktarılarak ameliyattan önce size gösterilmesi işlemidir.

Hologram burun estetiği, yani gelişmiş 3 boyutlu görüntüleme teknolojisi kullanarak rinoplasti ameliyatınız gerçekleştirildikten sonra burnunuzun nasıl görüneceğine dair bir fikir edinmenize yardımcı olmak için kullanılır.

Hologram burun estetiği burnun yeni şeklini önceden gösterir

Cerrahi operasyonların tümünde en fazla merak edilen konu olan yeni şeklin nasıl olacağı sorusu, yüzünde tam ortasında olduğu için ilk bakışta bütün dikkati üzerine çeken burunda çok daha fazla önem kazanıyor.

Hologram burun estetiği ile hastalar ameliyata girmeden önce yeni burun şekillerinin nasıl olacağı konusunda fikir alışverişi yapabilir, ameliyata kendilerini çok daha güvende hissederek girebilir, ameliyattan sonra beklemedikleri bir sürprizle karşılaşmaz ve iyileşme sürecini çok daha sabırlı bir şekilde geçirebilirler.

Hologram burun estetiği nasıl uygulanır?

Hologram burun estetiği, ideal bütünsel estetik hedeflerini yansıtacak şekilde tasarlanmış kişiye özel yüz ve burun simülasyonları oluşturmasına olarak tanır. Bu uygulama için öncellikle hastanın orijinal burun ve yüz fotoğrafı çeşitli açılardan 3 boyutlu bir kamera ile fotoğraflanır. Bu görüntüler bir bilgisayara yüklenir ve burunda yapılacak değişiklikler özel yazılım programı ile dijital olarak tasarlanır ve ardından tüm veriler yine özel bir cihaz aracılığı ile holograma yansıtılır. Hasta gerçeğe en yakın görüntüsü üzerinden burun şeklini 360 derece açıdan üç boyutlu olarak görebilir.

Hologram burun estetiğinin avantajları nelerdir?

Hologram burun estetiğinin en önemli avantajı cerrah ile hasta arasındaki iletişimi ve fikir alışverişini sağlamlaştırmasıdır. Hasta nasıl bir burun istediğini daha net bir şekilde karar verir ve  hayal ettiği burnu daha doğru bir şekilde anlatabilir, Estetik Cerrahta hastanın taleplerinin yüzün geneliyle ne kadar uyumlu olduğunu görüntüler üzerinden göstererek anlatabilir.

Hologrom burun estetiği, rinoplasti yani burun estetiği ameliyatlarındaki şekil ve tasarımla yüzle en uyumlu burun şekline sahip olmak için kullanılan ileri teknolojili ve yüksek konforlu bir hizmettir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?