Jinekomasti – Erkekte Göğüs Küçültme Estetiği

Jinekomasti – Erkekte Göğüs Küçültme Estetiği

kadinca.net/estetik

Erkek memesinin normalden büyük ve kadınsı bir görünüm almasına jinekomasti denir. Meme ucundan yapılan kesi ile tüm meme dokusu çıkartılır. Bazen çevredeki yağ dokusunu azaltmak için liposuction ile birlikte uygulanabilir. Ameliyat genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilir.

Ameliyat sonrasında hastanın klinikte kalması gerekmez ve genellikle aynı gün taburcu edilir.Jinekomasti’nin tipine göre sadece liposuction ile de problem giderilebilir. Kliniğimizde önce lazer lipoliz hemen sonrada liposuction ile çok olumlu sonuçlar alınmaktadır.Jinekomasti Sıkça Sorulan Sorular
Jinekomasti’ nin tedavisi var mıdır?
Jinekomasti yani erkekte meme büyümesinin tedavisi cerrahidir. Meme ucundan yapılan kesi ile tüm meme dokusu çıkartılır. Bezen çevredeki yağ dokusunu azaltmak için liposuction ile birlikte uygulanabilir. Jinekomasti ameliyatı genel anestezi altında veya tercih edilirse lokal anestezi altında yapılabilir. Yatmayı gerektirmez ve genellikle aynı gün taburcu edilir.
Jinekomasti ameliyatının riskleri var mıdır?
Jinekomasti ameliyatı sonrasında geçici anormallikler, ağrı, şişlik, his kusurları olabilir. Bunların hepsi zaman içinde düzelir. Hasta 1–2 günde normal yaşantısına geri döner. Ameliyattan sonra göğüsler tekrar büyümez.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. erkeklerde göğüs küçültme tıpta olmayan yok yok yok ne güzel…..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?