Kalçadan yüze gamze estetiği

Kalçadan yüze gamze estetiği

Vücudun her bölgesine gerdirme, düzeltme, büyütme, küçültme ameliyatları yapılabiliyor. Peki ya gamze estetiğini duydunuz mu hiç?Şimdi yanağına ya da kalçasına gamze yaptırmak isteyenlerin de imdadına plastik cerrahi yetişiyor. İsteyenler 1500 ila 2000 dolar karşılığında, 20 dakika süren bir operasyonla gamzelerine kavuşuyorlar.Kadınlarda ve erkeklerde gülünce yanaklarda oluşan, kalçada ise belin arka kısmında omurganın her iki yanında bulunan çukurluklara gamze deniliyor. Bazı kişiler sadece gamzelere vurulup, aşık bile oluyor. Hatta kalçalardaki gamzelerin vücudu daha seksi gösterdiği de sık sık ileri sürülür.

Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hasan Fındık son aylarda gamze yaptırmak isteyenlerin sayısında artış gördüğünü söylüyor. “Pantolon bellerinin iyiden iyiye aşağıya kadar inmesi kalçaya gamze yaptırma modasını da beraberinde getirdi. Bu konuda ciddi bir taleple karşılaşıyoruz. Üstelik şimdi kalçaya veya yüze gamze yaptırmak kuaföre gitmek kadar kolay. Hatta gamze yaptırma operasyonundan sonra, kuafördekinden çok daha kısa sürede muayenehaneden çıkıp evlerine gidebiliyorlar. Lokal anestezi uygulayarak 15-20 dakikalık küçük bir operasyonla gamzeyi yapıyoruz.”

İSTENE DAİRE, İSTEYENE KARE

Hasan Fındık gamze operasyonlarının çok kolay geçtiğini ısrarla söylüyor. “Kalçada orta hattın iki yanında istenilen yeri işaretliyoruz. Sonra o bölgedeki iki milimetrelik bir kesik açıp içindeki yağı alıyoruz. Derinin altındaki yağ alındıktan sonra da o bölge çukur kalıyor.”Bu operasyonun basitliğinin yanı sıra bir de kalçalara yapılan gamzelerin çeşitlerinden bahsediyor Fındık. “Dileyenlere daire şeklinde, dileyenlere de kare şeklinde çukur yapıyoruz. Hatta işi abartıp dövmeye benzer, harf şeklinde gamze isteyenler de çıkıyor. Onu yapmak biraz daha zor ama uğraşınca harf şeklinde gamze de yapabiliyorum.”

SÜREKLİ YA DA GÜLÜNCE ÇIKAN

Kalçaya yapılan işlem yüz gamzeleri için de kullanılıyor. Ancak şimdilik yüze yapılan iki tür gamze var: Birisi yanakta sürekli olarak belirgin bir şekilde duran çukurluklar, ikincisi de sadece gülünce ortaya çıkan çukurluklar. Sürekli çukurluk oluşturmak için yanak derisi altındaki yağ çekip alınıyor. Böylece o bölge sürekli çukur kalıyor.Sadece gülünce ortaya çıkması istenen gamzeler için ise biraz daha değişik bir yöntem kullanılıyor: Arasında oyuk bulunan yüz kasları var. Bu kaslardan gülme sırasında etkin olanı tespit edilip dikiliyor. Estetik yaptıran kişi gülünce kas içeriye çekiliyor. Böylece yanaklarda sevimli çukurluklar oluşuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. ıyı aksamlar şaç ektırmeyı dusunuyorum fıyatlarla ılgılı bılgılendırırsenız sevırım

  2. bu amelıyat cok zorlu bır amelıyat ve yuze enjekte edılen dokunun yuze sagladıgı guzellık bır baska ama fıyatlarıda epey bır pahalı oluyor genelde.

  3. hımm gamzeyi sevenler hiç düşünmeden yaptırsın tabi maaliyeti bütçelerini sarsmazsa:)))

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?