Karın Estetiği (Abdominoplasti)

Karın Estetiği (Abdominoplasti)

kadinca.net/estetik

Karın estetiği, orta ve alt karın bölgesinde fazla yağ ve sarkmış cildin alındığı ve karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı cerrahi bir işlemdir. Özellikle hamilelik sonrası karın bölgesi deforme olur. Karın derisi bollaşır ve çatlar. Karın duvarını oluşturan bağ dokusu gevşer ve karın duvarı öne doğru bir çıkıntı yapar. Adaylar, göreceli olarak iyi bir vücut ölçüsüne sahip olan ancak karın bölgesinde diyet ve egzersizle gideremedikleri fazla yağ dokusuna ve gevşek karın derisine sahip kadın ve erkeklerdir. Ayrıca bu yöntem deri elastikiyetleri genellikle şişmanlığa bağlı olarak kaybolmuş yaşlı kişilerin, karın görünümlerini düzeltmek için de etkili olmaktadır. Bu operasyon genel anestezi ile gerçekleştirilir ve yaklaşık 2–3 saat kadar sürebilir. Ameliyat sonrasında hastalara özel bir korse giydirilerek aynı gün veya ertesi gün hastalar taburcu edilir.

Karın Estetiği (Abdominoplasti) Sıkça Sorulan Sorular
Karın estetiği (abdominoplasti) ameliyatı kimlere yapılmalıdır?
Karın estetiği için en uygun adaylar; göreceli olarak iyi bir vücut ölçüsüne sahip olan ancak diyet ve egzersizle gideremedikleri fazla karın yağ dokusuna ve gevşek karın derisine sahip kadın ve erkeklerdir. Ayrıca deri elastikiyetleri genellikle şişmanlığa bağlı olarak kaybolmuş, yaşlı kişilerin karın görünümlerini düzeltmek için de etkili olmaktadır.

Kilo vermeye niyetli hastaların ve doğum yapmaya düşünen bayanların bu ameliyatı ertelemesi akılcı olacaktır.

Abdominoplasti ameliyatı kişinin kendisine olan güvenini artırır. Ancak tümüyle ideal bir görünüme kavuşmayı sağlayamaz. Bu nedenle ameliyata karar vermeden önce beklentiler iyi tartılmalıdır.
Karın estetiği ameliyatı nasıl yapılır?
Karın estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bikini içinde kalan ve göbek boyunca uzanan bir iz kalır. Ayrıca yeni göbek deliği oluşturulur.

Kliniğimizde göbek deliği, kendi tekniğimizle oluşturulmakta ve naturel sonuçlar elde edilmektedir.

Bu ameliyatla göbek ve karın görüntüsü dramatik olarak düzelir. Liposuction ve meme ameliyatları ile birlikte yapılabilir. Ameliyat yaklaşık 3 saat sürer. Ameliyat sonrası hasta 1 gün yatırılır. Genellikle 1-2 hafta içerisinde normal hayata dönülür.
Karın estetiği ameliyatın riskleri var mıdır?
Abdominoplasti ameliyatı sonrasında enfeksiyon ve kanama çok nadirdir. Yara iyileşme problemleri yaşanabilir. Bu durumda ikinci bir girişim gerekebilir. Sigara içenlerde bu risk daha fazladır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. göbek yağlarımızdan kurtulmak için çok güzel ilerde ihtiyacım olduğunda düşünebilirim…

  2. yakın bir arkadaşım yaptırdı karın estetiği ve doğum sonrası bayağı bir düzelme oldu 🙂 yalnız estetik yaptırıp ohh rahat ettim demek yok,formu korumak gerekiyor 🙂

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?