Kulak estetiği ameliyatı

Kulak estetiği ameliyatı

Kulakta en sık rastlanan deformite kepçe kulak deformitesidir. Bu deformite, kulakların normal anatomik duruşundan öne doğru açılanması şeklinde görülür. Kepçe kulak deformitesinin ameliyat (otoplasti) ile düzeltilmesi için en uygun dönem okula başlamadan önceki dönemdir ancak daha sonra da her yaşta düzeltilebilir. Ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılır ve deformitenin ağırlığına göre yaklaşık 1-2 saat sürer. Ameliyat, kulak kepçesinin arka yüzünden yapılır, kulak kıkırdakları olması gereken kıvrımlarda şekillendirilir. Kulağın görünen yüzeylerinde dikiş izi hiç olmaz. Ameliyat olduğunuz gün evinize dönebilirsiniz. Kulağa 3 gün süre ile bandaj uygulanr.

Ameliyattan sonra kulakta şişlik ve morarma olabilir, bu durum 1-2 hafta içinde normale döner. Ameliyattan 3 gün sonra işe dönebilir veya uçak yolculuğu yapabilirsiniz. Kulakta görülebilen diğer deformite ve anomaliler hakkında kliniğimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

  1. kepçe kulak yüzünden bir çok kişinin kapandığını biliyorum..halbuki estetiği zorda değil.

  2. en cok sorun yaratan bölgelerden birisi kulak bence.kepçe olanlar için iyi bir çözüm

  3. toplumda en cok dalga konusu olan ve kucuk yasta okul hayatında cocukların psıkolojısını bozan bır faktordur.ve bence kesınlıkle erken yasta amelıyatla duzeltılmesı gerekir.

  4. kepçe kulaklar uygun saç modelleriyle gizlenen ama asıl çözümün ameliyat olduğu bilinen bir gerçek..

  5. kulakları kepçe olan insanlar saçlarını toplamıyorlar.çünkü çok kötü görünüyor.rahat etmek için estetık yaptırmalılar.

  6. Artık her begenmedigimiz yerimizi saklar hale geldik bundan 30 sene önce bu kadar estetik yaygın degildi fakat insanlar gayet normal hayatlarına devam ediyolardı ama şimdi gel gelelimki begenmedigimiz her yerimizi kamufle ediyoruz.Ben kendimden yola çıkarsam alakasız olcak fakat ellerim :)) terlerdi kimseyle el sıkışmazdım ve ellerimi saklardım nihayet ameliyatımı oldum ve artık ellerimi saklamıyorum artık her hastalıgın tedavisi var önce doktora başvurulmalı :)))

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?