Lazerle kılcal damar tedavisi

Lazerle kılcal damar tedavisi

Varis, toplardamarların genetik olarak vücuttaki kanı kalbe yeterince etkili bir şekilde götürememesi sonucu, yerçekiminin etkisiyle kanın özellikle bacak damarlarında göllenmesine ve zamanla bu damarların belirginleşmesine denir. Kadınlarda daha sık rastlanır. Isı artışı, fazla ayakta durma, oturma (bacakları sarkıtarak) ve bazı ilaçlar varisin düşmanıdır. Bunun dışında yine kadınlarda daha sık olarak gördüğümüz, çok ince morumsu kılcal damarların belirginleşmesi ise telanjiektazi olarak adlandırılır. Sıcak, hormonal etkiler, güneş, kortizon kullanımı gibi durumlarda artış gösterirler.

Geniş ve büyük varislerde, erken evrelerde varis çorapları giymek, sıcağa ve ayakları sarkıtmamaya özen göstermek ve bol yürüyüş yapmak uygun olur. Geç dönemde ise bir kalp damar cerrahının müdahalesi gerekebilir.

İnce kılcal damarlar için tüm bu önlemlerin dışında, lazer uygulaması kesin ve güvenilir çözümler sunmaktadır. Damarların çapına göre yapılacak uygulamalar ile kalıcı çözüm sağlanmaktadır.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi
Kılcal damar tedavisinde kullanılan yöntemlerden birisi lazer tedavisidir. Bu tedavide lazerin soğutucu kısmı ile cilt soğutularak uygulama yapılır ve kılcal damarın büzüşerek yok olması amaçlanır. Uygulama sırasında damarda 80 dereceye ulaşan bir ısı sonucu kan hücrelerinde ve damar çeperlerindeki değişiklikler ile damarın vücut tarafından yok edilmesi söz konusudur. Uygulamada özellikle koyu mavi, lacivert, mor renklerde başarı daha fazla olmaktadır. Uygulama sonrasında etkinlik için 2 ay beklemek gerekmektedir. Gerekirse 2-3 seans tedaviye devam edilebilir. Doktorun uygun gördüğü takdirde tedavi skleroterapi ile kombine edilebilir.

Tedavi süresi, yapılan alanın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte genellikle kısadır. Uygulama sırasında hafif bir ağrı hissedilecektir. Lazer sırasında damarın solduğu ve kontrakte olduğu görülebilir. İşlem sonrası günlük aktiviteye dönülebilir. Sıcak banyodan ve aşırı sıcaktan uzak durulmalıdır.

Uygulama yapılan alanda geçici kızarıklık oluşabilir. 1 hafta kadar süren geçici kahve renkli koyulaşma gözlenebilir.

SKLEROTERAPİ
Damar iç yüzeyinin medikal ilaçlarla abrazyonunu sağlayıp, kapanmasını ve vücut tarafından metabolize edilerek yok edilmesini sağlama esasına dayanır. Uygulama kolaylığı, başarısının yüksek olması, tekrarının az olması ve hasta rahatlığı yönünden üstünlükleri sebebiyle yaygın olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Özellikle lazer tedavisi ile başarılı olunamayacak boyut ve yapıdaki damarların tedavisinde oldukça etkilidir. Çoğu zaman lazer tedavisi ile kombine edilebilir.

Uygulama sırasında çok ince iğneler kullanılmaktadır. Özel ilaçlar damar içerisine verilerek sonrasında kompresyon sağlanır. Bu sayede ilacın damarın iç yüzeyleri ile direkt teması elde edilir ve daha etkili bir uygulama gerçekleşir, derin venöz sistemde hasara neden olabilecek geri kaçış azaltılır. Uygulama sonrasında daha iyi bir netice alabilmek için kompresyon gerekir ve bu durum en az 2-3 gün boyunca devam etmelidir. Hastaların varis çorapları kullanmasıda tedavinin etkinliğini artırabilir. Uygulamanın hemen sonrasında yürüyüş çok önemlidir, bu sayede kas kitlesi ve hareketi etkisiyle ilacı damar sistemindeki etkisi artar.

Skleroterapi tedavisinin etkinliği 4 – 6 haftada daha belirgin olarak ortaya çıkar, gerekirse birkaç seans ek tedavi uygulanabilir.

Skleroterapi Uygulaması Sonrasında Oluşabilecek Yan Etkiler
· Uygulama yerinde pigmentasyon, renk değişikliği. Genellikle 1 ayda kendiliğinden kaybolur.
· Damarlarda ele gelen sertlik.
· Geçici morarma oldukça sıktır ve bir hafta içinde düzelir.
· Kılcal damarlarda artış. Bunlar kendiliğinden kaybolabilir.
· Sklerozan maddeye karşı allerji
· Ülserasyon ve nekroz, özellikle ilacın dışarı kaçırılması sonucunda oluşur.
· Derin ven trombozu (derin toplar damarlarda pıhtının damarı tıkaması), son derece nadirdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

20 yorum

 1. arkadaşlar eğer kılcal damar gibi sorununuz varsa gerçekten ciddiye alın
  sülüklerle filan uğraşmayın 🙁
  daha sonradan önemli kötü yönde sonuçları oluyo
  insan hayatı kadar değerli bişey yok dünyada

 2. varis gerçekten ciddi bir problem. özellikle ayakta çok fazla kalan kişilerin bu konuyu es geçmemesi gerekir.

 3. ayakta kalmak bi yana dursun yazıldıgı gibi genetikte(kalıtımsal) olabiliyor.çOk sakat bişi yazın korkulu rüyasıı selülit 1 varis 2.Yalnız bunu sölemekten çekinmiyorum bende genetik bi başlangıç vardı dizkapağı arkasında.VE bu rahatsızlığın belli bir yaşı yOk.Ege de tedaviye gittimde başlangıç oldugu için direk lazer tedavisi uygulandı 2 seans gittim ve şuanda çOk rahatım hiç bir eser kalmadı.kesinlikle ihmal etmeyin.Ayrıca lazer tedavisi öyle kOrkulucak bi tedavi değil ağrısız acısız.nura katılıyorum insan hayatından dha önemli hiçbişi yOk.

 4. ya ben bişe sormak istiyorum. . varis değilde benm güldüğümde alnımda kocaman damarım kabarıyor ve iğrenç bir görüntü oluyor bir tür estetikle filan halledilebilir mi :/ lütfen cvp bekliyorum

 5. yüzdeki kılcar damar catlamalarının tedavisi ve fiyat listesi

 6. eski çalıştığım yerde çok uzun ayakta durdugum için varis problemi bende de başlamıştı…çok korkttum hatta bu tür merkezleri araştırdım…çünkü bir arkadaşım yaptırdı ama sonuç alamdı..2 ay sonra tekrar sorun yaşadı…bende araştırıken çok güzel bir krem buldum ve şu anda hiçbir sorunum yok…en önemli şey sağlığımız…o yüzden çok titiz bir şekilde araştırmalıyız..

 7. ASK PERİSİ21 rumuzuyla siteye katılanan arkadasa duyurulur.lütfen kremin ismini yazar mısın benimde varis problemim var tedavi olacak kadar maddi durumum da yok lütfen eger buraya yazmak istemessen adresime gönder hulyayildirim57@hotmail.com lütfen yardımcı olun.

 8. ben yaptırdım skloterapi 3 gün bansajda kalıyo şişiyo ağrıyo dayanabilirseniz yaptırın sonuç iyi gibi daha 3 seans var ğeride bakalım

 9. arkadaşlar şu lazerle kılcal damar tedavisi hakkında fiyat bilgisi olan varmı?

 10. yuzdeki kilcal damar catlamalari icin ne yapabiliriz bir fikriniz varmi arkadaslar

 11. merabalar lazerle kılcal damar tedavısı fıyatını bı ara sordugumda avuç ıçı kadar bır bolge olursa (endıkyak lazerle)100 dolar dendı yıne de bı araştırma yapın derım

 12. ya ARKADAŞLAR BU TEDAVİNİN GERÇEK FİYATINI BİLEN YOKMU HANGİ HASTANEYİ ÖNERİRSİNİZ????*??

 13. arkadaşlar ben kılcar dama r hastası olmak istiyorum bunun n yolunu veya ne yapmam gerektiğini söylermisiniz???????????????????????????????????????????????????

 14. varis çok ayakta kalan ve ayalta calışan ınsanların basına gelıyor ve bırde genetık olma ozellıgı mevcıt bazende patlayabılıyor.

 15. arkadaşlar benim yuzumde vardı kılcal damar catlaması tuzlada anadolu sağlık mekezinde yaptırdım yarısını sıgorta karşıladı 2sene önce 500’e yaptırdım 2 seansta bıtecekdı ama ben davam etmedım tekrarladı tekrar orda yaptırıcam ama şimdi sıgortyla anlaşması yokmuş

 16. kılcal damar tedavisi için kullandığınız kremin adını verebilir misiniz ” aşk perisi”…

 17. arkadaslar bendede varıs basladı uzun surelı ayakta durmaktan 2 gun once lazere gıttım ılk seansımdı ve 285 maal oldu bana cok agrım var daha bı etkısı bellı deıl erken zaten ama fıyat budur varsa uygun bı yer banada soleyın

 18. kılcal varis tedavisi uygun fiat ve kesin çözüm yaptırdım ve çok memnun kaldım .reklam olur dıye yazamıyorum ama mail atarsanız bilgi verebilirim. sabgok@hotmail.com

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?