Meme estetik ameliyatında ‘iz bırakmayan’ devrim

Meme estetik ameliyatında ‘iz bırakmayan’ devrim

meme estetiği

Meme estetiğinde iz tarih oldu. Koltuk altından kamerayla gerçekleştirilen operasyonla iz kalma ve kanama riski ortadan kalktı.Özel Sema Hastanesi Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Zekeriya Kul, estetik alanındaki son teknolojiler ve meme estetiği alanındaki uzmanlığı sayesinde Türkiye’de çok nadir uygulanan bir yöntemle, iz bırakmadan meme büyütme ameliyatının yapılabildiğini söyledi. Dr. Kul, endoskopik teknikle küçücük bir kesiden silikonun yerleştirileceği doğru noktanın çok rahat bulunabildiğini belirtti ve ekledi: Geçmiş yıllarda silikonu sıklıkla meme alt kıvrımından yerleştiriyorduk. Bugün endoskopik koltuk altı yöntemini tercih ediyoruz. İz bırakmamasının yanı sıra çok ciddi avantajları da var. Ekstra teknik ekipman gerekiyor fakat maaliyet aynı. Koltuk altından giriyor ve silikonu yerleştireceğimiz bölgeyi ekranda en küçük ayrıntısıyla görerek hazırlıyoruz. Hassas çalıştığımız için ameliyat sonrası kanama olmuyor ve dren kullanma ihtiyacı ortadan kalkıyor. Klasik yaklaşımla gerçekleştirilen koltu kaltı yönteminde tuzlu su doldurulan silikonlar kullanılırken, içeriğinde akışkan olmayan jel bulunan ve memenin kıvamına yakın olan silikonu tercih ediyorum.

PATLAMA TARİHE KARIŞTI

Dr. Kul, operasyonun detaylarını ise şöyle anlattı: Bugün kullandığımız meme protezleri, dış çeperi 2-3 milimetre olan, içinde ise katı halde jel olan materyaller. Katı jel, ‘silikon patlaması’ ihtimalini ortadan kaldırıyor. Koltukaltı derisi çok ince olduğu için küçük bir kesiden oldukça büyük boyuttaki protezi dahi rahatça yerleştirebiliyoruz. Ayrıca bu bölgenin derisi çok iyi iyileştiği ve memede herhangi bir kesi yapılmadığı için iz kalma ihtimali kalkıyor. Ameliyat sonrası süreçte ise 3 haftalık dönemde sporcu sütyeni kullanmak gerekiyor. Genellikle 2-3 gün içerisinde günlük hayata dönmek mümkün.

Gençler önce güzellik sonra kariyer peşinde

• Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Emre İlhan, Türkiye’de en çok burun estetiği yapıldığının altını çizdi. Opr. Dr. Emre İlhan, ‘’Genç nüfus, üniversiteyi bitirdikten sonra kariyer planı yapmadan önce burun cerrahına gidiyor’’ dedi. Burun estetiğine özellikle genç nüfusun rağbet gösterdiğini belirten Opr. Dr. İlhan, şunları söyledi: “Güzel görünmek isteyen genç nüfus, işe başlamadan önce burnunu yaptırıyor.’’ İlhan, eskiden burun estetiğine en çok kadınların rağbet gösterdiğini şimdi ise durumun değiştiğini söyleyerek, “Hastalarımın yüzde 40’ını erkekler oluşturuyor” açıklamasını yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?