Oksijen Bakımı, Oksijen Terapi

Oksijen Bakımı, Oksijen Terapi

Cilde doğal oksijen verilerek yapılan oksijen terapi yurtdışında yıllardır uygulanmaktadır.Cilt ve vücut bakımında da uygulanan oksijen basıncı 0,6 bar ile 1 bar arası değişmektedir.Yoğunlaştırılmış bu oksijenin basıncı uygulamaların sonuçlarını ve oksijen aktivitörlü ürünün etkilerini arttırmaktadır.Bu bakımlarda kullanılan özel kozmetik ürünün içerisinde A,C,E vitaminleri,aleo vera bitki özü ve oksijen aktivitörlü sıvı bulunmaktadır. Yukarıda içeriğini belirttiğimiz özel ürün ve oksijen cilde ilk püskürtüldüğü anda bile,1 bar basıncında etkisi ile cildin alt katmanlarına ulaşabilme özelliğindedir.Dolayısı ile ürünün herhangi bir baskı yöntemi ile yedirilmesine gerek yoktur. Oksijen terapi uygulanmaya başlandığı ilk andan itibaren,oksijen aktivitörlü ürün ve oksijen cildin alt katmanlarına kadar ulaşarak kan dolaşımını hızlandırır,toksinlerin atılmasını sağlar,cildin hücre metabolizmasını çalıştırarak hücre yaşlanmasını geciktirir. Oksijen terapi cilde belirli bir basınçla uygulandığı için masaj etkisi yapar ve böylelikle kolajen ve elastin sentezini uyarır. Cildimizdeki hücrelerin görevlerini yerine getirebilmeleri için enerjiye ihtiyaçları vardır,genç ciltlerde bu tarz problemler yoktur. Çünkü epidermisleri yeteri kadar oksijen ve besini rahatlıkla alabilmektedirler.Yaş ilerledikçe serbest radikaller ,hatalı beslenme,yanlış kullanılan kozmetikler,sigara tüketimi ve özellikle güneşin zararlı etkileri cilt hücrelerimize zarar vermektedir, böylece cildimiz yıpranmaya, incelmeye, lekelenmeye, kırışmaya ve sarkmaya başlamaktadır .Kısacası oksijen olmazsa hayat olmaz ,metabolizma çalışmaz,cilt ve vücut hücrelerine enerji gitmez, hücreler yenilenmez ve böylece yaşlanma süreci başlamış olur.

OKSIJEN TERAPİ NE SAĞLIYOR

1) Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen metabolizmayı hızlandırarak,vücutta biriken toksinleri atılmasını sağlıyor.Bunun sonucu toksin birikimine bağlı oluşan akne,sivilce ve siyah nokta oluşumu gibi sorunlar ortadan kalkıyor.Bir başka deyişle cildin yağ salgılaması dengeleniyor.
2) Dokuların canlanmasına yardımcı oluyor.
3) Cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin seviyesini arttırıyor.
4) A,C,E vitaminleri antioksidan etkisi gösteriyor.
5) Cildin nem ihtıyacını sağlıyor
6) Gözaltı torbalarının giderilmesini sağlıyor,
7) Güneş ve sivilce izlerinin açılmasını sağlıyor,
8) Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma sağlanıyor,
9) Cilt canlı,berrak ve pürüzsüz bir görünüm alıyor
10) Ciltteki sarkma ve deformasyonları azaltarak gergin bir görünüm sağlıyor
11) Vücut bakımlarında özellikle oksijenin yağ yakıcı özelliğinden dolayı selülit bakımlarında da son derece iyi neticeler alınmaktadır.
12) Cilt bakımlarında olduğu gibi vücut bakımlarında da deforme olmuş ve sarkmış dokunun sıkılaştırılmasında da güvenle kullanılmaktadır.

AŞAMALI OKSiJEN UYGULAMALARI

Günümüzde artık hemen hemen her insan oksijenin ne anlama geldiğini öğrenmeye başladı.Öğrenmeye başladı diyoruz,çünkü birçok insan oksijenin ne anlam ifade ettiği konusunda pek düşünmez. Oksijen her canlının varlığını sürdürebilmesi için olmazsa olmazlardan en başta gelenidir.Normal koşullarda ve deniz seviyesinde havada maksimum düzeyde % 21 oranında oksijen bulunmaktadır.Ancak çevre kirliliği,çevre kirliliğine sebeb olan gazların yarattığı sera etkisi,ozon tabakasının delinmesi,yeşil alanların azlığı,oksijenin varlığını olumsuz şekilde etkilemektedir.Yani sadece çok temiz ortamlarda bu % 21 lik oran söz konusu olmaktadır.Zaten bu oran da insanların oksijen ihtiyacını karşılamak için yeterli değildir.
Oksijen yetersizliği sonucunda vücudumuzda bir çok fonksiyon yeterince çalışamamaktadır. Bunun sonucunda ise anlam veremediğimiz rahatsızlıklar meydana gelmektedir. Kendimizi zinde hissetmeyişimiz, moral bozukluğu, mutsuzluk, sinirlilik hali, çoğu zaman oksijenin vücudumuzda yeteri kadar olmayışından kaynaklanmaktadır.Ufak sorunlar gibi gözükse de her ufak sorun peşinden daha büyük sorunlar getirmektedir.Tüm sorunlar bir araya geldiğinde içinden çıkılması güç durumlar yaratmaktadır. İlerleyen teknoloji ile günümüzde artIk bu oksijen yetersizliğini ve bundan ileri gelebilecek sorunlarI gidermek mümkün. Öncelikle kanımızda var olan oksijen miktarını belirleyip,daha sonra bu eksikliğin giderilmesi için oksijen takviyesi yapılıyor.
Öncelikle kanımızda varolan oksijen miktarının belirlenmesi önemlidir.İleri teknoloji ürünü olan oksijen basınç ölçer ile bu kolayca yapılabilir.Bu aynı zamanda vücudumuzun enerji düzeyini de ortaya koymaktadır.Çünkü oksijen ile enerji paralel olarak varlığını sürdürmektedir.Oksijen varolduğu sürece vücudumuz enerji üretebilmektedir.Oksijen eksikliği ne yazık ki birçok insanın ortak sorunudur.Bizler pek farkında olamıyoruz ,ancak çevre faktörleri,eksik ve yanlış beslenme,yaşam tarzı,stres dahil olmak üzere daha pekçok faktör vücudumuzdaki oksijen oranının eksik olmasının tetikleyicileri arasındadır.
Vücudumuzda belirlenen bu oksijen eksikliği aşamalı oksijen kürü ile kolayca giderilebilmektedir.Sadece eksiklik giderilmez,oksijen yetersizliği durumlarında ortaya çıkabilen birçok sorunun da giderilmesi sağlanmış olur.Oksijen takviyesi zihinsel,fiziksel,sinirsel performansımızda mutlak bir iyileşme sağlamaktadır.Üstelik bu anlık bir olay değildir.Vücudumuza giren oksijen etkisini 3-4 aya kadar devam ettirebilmektedir.Bu sebeple aşamalı oksijen kürünün 10 seans olacak şekilde yılda 4 kez tekrarlanması sağlık açısından son derece faydalıdır.

AŞAMALI OKSIJEN KÜRÜNÜN FAYDALARI

1) Her türlü kan dolaşımı bozukluğunun düzenlenmesi
2) Çeşitli akciğer ve bronşiyal hastalıklarda oksijen alımının en iyi şekilde sağlanması
3) Kan basıncı ile ilgili düzensizliklerin giderilmesi
4) Kanser tedavisi sırasında oluşan olumsuz etkilerin azaltıması
5) Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi
6) Ameliyat öncesi risklerin azaltılması
7) İç kulakta mikro sirkülasyon bozukluklarından kaynaklanan seslerin azaltılması
8) İçkulaktaki dengenin korunması
9) Görme keskinliğinin artması
10) Kalp ritm düzensizlikleri
11) Migren ve çeşitli baş ağrıları
12) İlerleyen yaşlarda ortaya çıkan unutkanlık sorunlarının hafifletilmesi
13) Zihinsel ve fiziksel performansın arttırılması
14) Yorgunluk,uykusuzluk,unutkanlık,depresif durumlarda genel durumun düzeltilmesi

Lavinia ‘da Oksijen Terapi yoğun bir şekilde cilt kırışıklıkları, hücre yenileme, cildin sıkılaştırılması, canlı ve diri bir görünüm kazanması ,ayrıca vücut programlarında da selülit bakımlarında kullanılmaktadır.

OXYCUR BAKIMI İŞLEM SIRASI
Süt ve Tonik ile Temizleme

Vakum

İontoforez ile Serum uygulaması

Oksijen Uygulaması

Anti – Aging Masaj

Beeze ve Soğuk Ped

Thermofreeze ile Krem Uygulaması

Oksijen Soluma

PCO (Plazenta maskesi)

Süre : 1 saat 20 dk

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. vucut ıcın bazen gereklı olan oksıjen yeterlı mıktarda alınamaz ve bu durum cıltte ızlerın ve aknelerın cıkmasına neden olur oksıjen tedavısı bunun ıcın yapılacak bır uygulama olmalıdır.

  2. Merhaba benim yüzümde çiller var ve güneş lekeleri mevcut oksijen teavisiyle bunlardan kurtulmak mümkünmü çiller sorun degil okadar ama lekeler sonradan oluştu onlardan nasıl kurtulurum oksijen cildi yeniliyor tazeliyor onun dışında leke kapatırmı 🙂

  3. çok detaylı bi uygulama gibi gözüküyo ama birçok faydası var

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?