Popo estetiği

Popo estetiği

Popo estetiği ameliyatları kişinin durumuna göre Yağ alma (liposuction), yağ enjeksiyonu (lipofilling) gibi izsiz işlemler ve germe, toparlama gibi izli işlemlerin biri veya birkaçını içeren ameliyatlardır. Germe toparlama gibi izli operasyonlar kalçaların çok sarkmış olduğu durumlarda devreye giren uygulamalar olup eğer kalçalarda sarkma yoksa sadece yağların bir yerden alınıp başka bir yere enjeksiyonu şeklinde yapılacak bir operasyon ile estetik kalçalara sahip olabilirsiniz. Germe ve toparlama işlemlerinde ameliyat izleri kuyruk sokumundan her iki Kalça kemiğine 10-15 cm uzanan ince bir çizgi halinde olacak ve zamanla solarak rahatsızlık vermeyen seviyaya gelecektir.

Ameliyat Sonrası

İşlem sadece yağ alam ve yağ enjeksiyonunu içeriyorsa operasyondan kısa bir süre sonra genellikle evinize dönebilir ya da bir gece hastanede kalırsınız. Eğer germe ve toparlama işlemleri yapıldıysa bu ameliyattan sonra 1 veya 2 gün hastanede kalmanız gerekir. Cerrahın tercihine bağlı olarak ameliyat bölgelerine diren konabilir ve bu direnler cerrahın takdirine göre iki günle bir hafta arasında kalabilir. Ameliyat yerlerinde ilk başlarda bir rahatsızlık hissi veya ağrı hissi olacaktır ve bu verilen ağrı kesicilerle giderilecektir. İlk başlarda yürümek ağrılı olacak fakat bir kaç gün içinde ağrılar büyük ölçüde azalacaktır. Ameliyattan 48 saat sonra duş alabilirsiniz. İlk iki hafta aktiviteler sınırlı olacaktır. Günlük aktivitelere ikinci hafta içinde yavaş yavaş dönülebilir. Fakat spor aktivitelerine katılmak ilk iki ay içinde mümkün değildir, iki aydan sonra hasta spora başlayabilir.

Komplikasyonlar,

Bu ameliyatın en çok görülen komplikasyonu hematoma dediğimiz, kanın deri ve doku altında toplanmasıdır. Bu az görülse de bu biriken kanın bir diren ile dışarı alınmasını gerektirebilir. Bazen seroma dediğimiz deri altında serum toplanması ameliyattan 1-2 hafta sonra görülebilir. Eğer cerrah gerekli görecek olursa bu sıvı bir iğne ile boşaltılabilir Bu acı vermeyen bir prosedürdür. Bazen enfeksiyon, yara iyileşmesinde gecikme gibi problemler olabilir. Bunlar hastanın ve doktorun iyi bir iletişim içinde oldukları sürece önlenebilir ya da olursa kolayca kontrol altına alınabilir komplikasyonlardır. Ayrıca bu ameliyattan sonra hastanın sigara içmesi her türlü komplikasyon riskini büyük ölçüde arttırır. Bu tür ameliyatlarda yara izlerinin genişleme ve kötü görünüm verme riski her zaman mevcuttur. Yara izlerini azaltmak için ilave uygulamalar gerekebilir.Yara iyileşmesi ve buna bağlı yara izinin azlığı ve çokluğu hastadan hastaya değişkenlik gösterir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. poponun seksı ve dık durması cok hos bır goruntu saglıyor,sarkmıs bır kalça hıc kımsenın ılgısını cekmez

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?