Radyofrekans

Radyofrekans

Radyofrekans Dalgaları ile Kontrollü İncelme
RadyofrekansRadyofrekans tüm dünyada yaygın olarak kullanılan güvenilir bir yöntemdir. Selülit ve fazla yağ dokularından kurtulmada etkilidir. Son derece güvenli olan bu cihaz; özel soğutma sistemi ile acı ve ağrı duymadan, morarma ve kanama oluşturmadan kontrollü incelme sağlar.

Radyofrekansın Etkili Olduğu Alanlar

Selülitler
Çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanması
Bölgesel yağ birikimlerine (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi, yüz sarkmaları, kırışıklıkların yok edilmesi)
Tüm yüz toparlanması (kollajen uyarımı)
Kollardaki gevşemelere
Cilt sarkmalarına
Liposuction sonrası oluşan düzensizliklerde etkilidir.

Radyofrekans Sık Sorulan Sorular

Radyofrekans nedir?
Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir.

Amaç nedir?
Amaç ısıtılan(tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir).Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.kadinca.net

Etkileri nelerdir?
Radyofrekans yöntemi ile bölgesel tedavinin 3 etkisi vardır.

Nasıl çalışır?
Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.
1. Radyofrekans su içeren tüm dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmeden ısıtır. Böylece Radyofrekans, hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanarak yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve bol su ile vücuttan atılır.
2. Vücuttaki yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku bu uygulama sonrasında parçalanır ve yok olur ve vücut yeni kollajen üretimine başlar.
3. Vücut sıkılığını ve gerginliğini sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Radyofrekans ile vücutta oluşan ısı fibroblast aktivasyonu hızlandırır.

Sonuç:
Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

Tedavi ne kadar sürer?
En küçük bölge için 15-30 dakika (örnek: yüz) bacaklar ve kalça için 30-45 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır.

Tedavi aralığı nedir?
Tipik bir tedavi süresi 8-10 seans sürer. Seanslar 2-3 gün aralıklarla uygulanabilir.

Hangi bölgelerde hangi başlık kullanılır?
Cihazda iki başlık vardır. Bipolar ve Unipolar. Bipolar başlıkla yüz uygulamaları, Unipolar başlık ile vücut uygulamaları yapılır.

Bipolar ve Unipolar başlık nedir?
Bipolar Başlık: Bipolar cihazların tedavisinde derinlik az olur.(6 milim derinlik) Bu yüzden yüzde ve ince, hassas bölgelerde uygulama bipolar ile yapılır.

Unipolar Başlık: Unipolar cihazların tedavisinde derinlik 22 milimdir. Bu da ısının hipodermis tabakasına(yağ tabakası) ulaşmasını sağlar. Derin doku tedavisi yapılarak kullanılır. Diğerlerinden farklı olarak geri dönüş elektrotu olmadığından dalga ışınsal şekilde yayılarak tüm bölgeyi homojen bir şekilde ısıtır.

Uygulama acı vermekte midir?
Bir acı söz konusu olmayıp tedavi esnasında hafif, tatlı bir ısı hissi duyulabilir. Tedaviden hemen sonra, hafif bir kızarıklık ve sıcaklık hissi olabilir. Her iki durumda tedavi için gereklidir ve tedaviden 1-2 saat içinde yok olur.

Tedavide cilt renginin koyu olması bir sakınca mıdır?
Radyofrekans teknolojisini içeren Accent, renk körü bir sistemdir. Yani hiçbir cilt tipi için sakınca teşkil etmemektedir. Bu nedenle yazın bronzlaşmayı getiren koşullarda bile tedaviye devam edilebilmektedir.

Günlük hayata etkisi nedir?
Sadece uygulama sırasında sıcaklık hissedilir. Günlük hayatı etkilemez.

Tedaviden nasıl sonuçlar beklemeliyiz?
Doğal olarak uygulama sonraki etkiler, her türlü tedavide olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Tedaviden hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma ve gerginleşme gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.

Kimlere uygulanamaz?
Tedavi edilmeyen ya da edilemeyen hastalıklar (Parkinson, multipl skleroz, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb.),hamilelik, kalp pili olanlar ve vücudunda büyük metal protez bulunanlara uygulanamaz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?