Selülit tedavisi ( Bölgesel incelme )

Selülit tedavisi ( Bölgesel incelme )

Therma-Shape selülit, lokal yağlanma tedavisi ve vücudun yeniden şekillendirilmesini radyo dalgaları, fototerapi ve ultrasound arasında sinerji sağlayarak tedavi etmek üzere özel olarak dizayn edilmiş bir cihazdır. Bu yeni ve etkili teknoloji sayesinde cilt daha genç, kadifemsi ve sıkı bir görünüm kazanır.Selülit günümüzde bayanlarda en çok rastlanan sorunlardan biridir. Bu nedenle sürekli bu problemi çözmeye yönelik tedaviler ve teknolojiler geliştirilmektedir. Therma-Shape bu konuda üçlü sinerjisi ile en ileri ve en etkili sistemdir.

Radyo dalgaları (radyofrekans) ve ultrason arasındaki sinerjiyi temel alan çalışma prensibi ile mükemmel sonuçlar alınmasını sağlar:
• Radyo dalgaları yüzeyde yer alan dokuları ısıtıp onlara sıkı ve kadifemsi bir görünüm kazandırır
• Ultrason dalgaları derinlere etki etme özelliği ile selülitin oluştuğu bölgeye nüfuz ederek termik etkiyi güçlendirerek yağların yakılmasını ve drenajı kolaylaştırır.
• Fotodinamik enerji kullanılan ışığın dalgaboyuna göre sıkılığı ve esnekliği arttırma, selülit tedavisi ve dokuyu rahatlatma etkisi sağlar.

Çift yönlü ve çift etkili bu hareket, vücudun gerçek anlamda yeniden şekillendirilmesi için ideal formüldür.
Ve sonuçlar daha ilk uygulamadan itibaren görülür!

Haftada 2 kez, toplam 14 seans uygulanması tavsiye edilmektedir. Therma Shape ile belirgin etki ilk seansda bile ortaya çıkmaktadır. Yaklaşık 6. seansda gözle görülür bir incelme ve düzelme sağlanılır. Therma Shape seans süresi uygulama yapılan alanların sayısına bağlı olarak 30 – 70 dakika arasında değişmektedir.

LPG Cellu M6

LPG Cellu M6, 5 kıta ve 95 ülkede dünyanın en seçkin SPA merkezlerinde kullanılmaktadır.

Selülit özellikle kadınlarda görülen ve adiposit adı verilen derialtı yağ hücre gruplarının kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla oluşan bir patolojidir. Kan ve lenfatik dolaşımı etkilenen bölgede zaman içerisinde yağ hücre gruplarının arasında oluşan fibrotik bantlar deride çöküntülere ve portakal kabuğu görünümüne neden olmaktadır.

Selülit vücutta genellikle 3 ana evrede gözlenir:
Evre 1: portakal kabuğu görüntüsü sadece çimdiklemede veya sert bir yüzeye oturulduğu zaman belirir.
Evre 2: portakal kabuğu görüntüsü ayaktayken belirginleşir, yatar pozisyonda kaybolur.
Evre 3: portakal kabuğu görüntüsü ayakta veya yatar pozisyona bakmaksızın her zaman görünür.

LPG yöntemi Cellu M6 teknolojine sahip eğitilmiş ve uzmanlaşmış uzmanlar tarafından uygulanan anti selülit tedavisi şeklidir. Cellu M6 keymodüle yüksek teknolojiyle özellikle hypodermal yağ hücreleri üzerinde etkin pozitif değişiklikler sağlanmaktadır. Cilde uygulanan negatif basınçlı jimnastik hareketleri bağ dokusunun yeniden düzenlerken, kan ve lenf dolaşımını düzene sokmakla metabolik artıkların uzaklaştırılmasını sağlar. LPG yöntemiyle hastalar kendilerini rahatlamış ve daha sağlıklı hissetmektedir. LPG yöntemiyle cildin mikrodolaşımı yeniden sağlanarak bağ dokusunun kendini tamir etmesine yardım etmekte böylece cildin tonu ve görünümüne katkı sağlamaktadır.

Yaklaşık 35 dakika süren seanslar için hasta özel LPG giysisi verilir. Uygulamada vücut yapısına bağlı olarak en fazla gereksinim duyulan bölgeler üzerine yoğunlaşılır.

Selülitlere karşı mücadelenizde dostunuz, sağlığınızın kaynağı LPG, her yaşta kadının faydalanabileceği zamanın yıpratıcı etkilerini geri çeviren etkili bir tedavi yöntemidir. Zamanla dolaşım probleminin artması sonucu selilütün tipik görüntüsü olan portakal kabuğu görüntüsünün oluşması ve cildin elastikiyetini kaybetmesine yol açar. LPG yöntemiyle cildin mikrodolaşımı yeniden sağlanmakla bağ dokusunun kendini tamir etmesine yardım etmekte böylece cildin tonu ve görünümüne katkı sağlamaktadır.

Starvac SP2

Starvac SP2 uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminisyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır.

Starvac SP2 uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır. Uygulamanın birinci aşamasında lenf noktaları uyarılır. İkinci aşamada vakumlanan cilt oksijenlenerek canlanır

Üçüncü ve son aşamada lenfatik drenaj ile tüm toksinler lenf kanallarına atılarak tedavi tamamlanır.

Starvac SP2 tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek yapılmaktadır. Yaklaşık 40-45 dakika süren 15 seans yeterli oluyor. Buna ek olarak pressoterapi ile kombine edildiğinde seans süresi yaklaşık 70 dakikayı buluyor. Vücudun ihtiyacına göre, haftada 2-4 kez uygulanıyor. Paket programdan sonra, 4 haftada bir koruma amaçlı seanslar da uygulanıyor.

Starvac SP2, esas olarak selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlamaktadır.

Starvac SP2 nin uygulama alanları:
Starvac SP2, hem estetik amaçlı hem de tedavi amaçlı birçok uygulama alanına sahip bir cihazdır.
Estetik amaçlı uygulama alanları
Sellülit tedavisi
Vücut kontur düzeltmeleri ve lokal inceltmeler
Sarkık derinin tonus ve elastikiyetini artırma
Liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma, diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi
Yüz Gençleştirme

Tedavi amaçlı kullanım alanları
Spor yaralarmaları
Fizik tedavi uygulamaları (Fibrozit, tendinit, lumbalji, servikalji…)
Travma ve yanık sonrası skarlar
Cerrahi ve travma sonrası oluşan ödem
Lenfödem tedavisi

KARBOKSİTERAPİ

CO2 (karbondioksit) gazının tedavi amaçlı deri altına enjekte edilmesine dayanan basit ve etkisi ispatlanmış bir yöntemidir. CO2 gazı, ilk olarak 1930 (Royat termallerinde, Fransa) yılından itibaren günümüze kadar tıbbın hizmetinde kullanılmaktadır. CO2 uygulandığı dokuda metabolizmada ve kanlanmasında artış oluşturarak selülit görünümünde dramatik gelişmeye neden olmaktadır.

Karboksiterapi selülit, vücut yağ azaltılması, vücut şekillendirme, kilo kaybı, liposuction sonrası toparlanmalarda, yüz ve çene altı kırışıklıkları, cilt çatlağı, skar doku tedavilerinde kullanılır.

Hedef alanda portakal kabuğu görüntüsüne yol açan fibrotik ve bağ dokusu bantları çözülerek doku rahatlar. Eriyen yağ dokusu ile birlikte selülitli doku azalmış olur. Seans sırasında mutlaka steril materyal kullanılır. Uygulama sırasında ilk karşılaşılan etki, uygulama yapılan yerin pembe renge dönüşmesidir. Bu durum CO2′ in damar çapını genişletici etkisine bağlıdır.

CO2 vücudumuzun yabancı olmadığı bir maddedir. Allerjik reaksiyon beklenmemektedir. Tıpta karın içi ameliyatlarda 4-5 litre CO2 gazı verilmektedir. Herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır.

10-15 seanslık paket uygulama yapılmaktadır, uygulamalar LPG, Starvac, Therma Shape, lenfatik drenaj, mezoterapi ile desteklendiğinde daha çarpıcı sonuçlar gözlenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. selulıt her ınsanda az ck var bence bunla ugrasmaya hıc gerek yok

  2. termal sauna şort almıştım bölgesel yaglarımdan kurtulmak için ama hiç bir faydasını göremedim bu nedenle artık asla almayı düşünmüyorum.selilüite gelince her bayanda vardır kimisinde çok kimisinde az ben az selilüiti olanlardanım hiç sorun etmiyorum

  3. sadece selülit için değil tedavi için kulanıldığı yerlerde varmış dikkat edin işinize yarayabilir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?