Silikon meme nasıl patlar

Silikon meme nasıl patlar

estetik_haberleri_07_081004

Estetik plastik cerrahi uzmanlarına göre bütün ameliyatlarda göğüslere silikon takılmaz.Ayrıca her silikonda patlamaz.En yüksek olasılık protezin kaymasıdır.

Bir ev hanımının yaptırdığı silikonla sadece kocası ilgilenir,fakat bir ünlüyseniz ve yeni silikon yaptırdıysanız ne yaptığınız işin,ne aldığınız ödüllerin bir önemi kalır.Direk olarak ‘yeni silikonlu göğüsleriniz’ herkesin odağı haline dönüşecektir.Silikon protez genellikle magazin dünyasının bir parçası haline geldiği için olaya sadece görsel açısından yaklaşılıyor.Aslında bu operasyonun ne kadar ciddi olduğu ve zaman zaman komplikasyonlar oluşabileceği kimsenin aklına gelmiyor.Ha patladı ha patlayacak denilen silikonların patladığı vakalara verilecek örnek bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az.

Bütün meme büyütme operasyonlarında silikon kullanılmaz.Sadece meme içine konulan protezlerin kılıfı silikon.Protez olarakda;soya yağı,jel,silikon,trigliserid,serum fizyolojik yada yarı akışkan jel kullanılıyor.Bu arada gelişmiş ülkelerde silikonun yasak olduğunuda hatırlatalım.

Peki bu protezler nasıl patlıyor?

Göğüslere konulan protezi vucüt bazen yabancı ve dışarı atılması geren bir madde olarak algılıyor.Böylece protezin dışında ‘kapsül’adı verilen bir doku oluşuyor.Kapsül,vücut bağ dokusuyla protezin etrafının sarılması anlamına geliyor.Normal yağ ve kas dokusundan daha sütümsü,yarı saydam bir doku.Protezin etrafını bir balon gibi sarıyor ve meme dokusu kapsüle bağlı olarak daha sert bir hal alıyor.İşte bu kapsül doku oluşmadan önce protez hareket edip deriden dışarı çıkyor.Yani patlama olarak değerlendirilen olay aslında protezin kaçak yapması.

Silikon daha çok sıvı,reçine veya elasmoster biçiminde üretilir.Silikon iskeletinde karbon(C) yerine dizilmiş ardışık olarak silisyum(Si)ve oksijen(O)atomları bulunan polimerlerin ortak adıdır.Bu madde oksijen,karbon ve hidrojen ile kimyasal birleşimine girince ,göğüs protezlerinde kullanılan silikon maddesine dönüşür.

Kimyasal bileşim sırasında moleküllerin dizilişine göre katı,sıvı,jel olmak üzere 3 çeşit silikon vardır.Günlük yaşantımızın içinde de yer alan silikon ruj,soda,şampuan,saç boyası ve tıraş losyonlarınında içinde bulunuyor.

Büyük göğüsler bir çok kadının hayali.Fakat söylentiler ve estetik ameliyat yaptırmış olma kaygısı yüzünden artık eskisi kadar bıçak altına yatan bayanların sayısı fazla değil.Ameliyattan korkanlar içinse bir çok alternatif var.

Sutyenin içine yerleştirilen silikon parçalar ya da içten sünger takviyeli sutyenler bunlardan bazıları.içi su dolu sutyenler ise son günlerde en çok tercih edilen modellerden.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Dogru silikon patlamaz içinde sumu varda silikon patlıcak hey allam nasıl yönlendiriliyoruz.Silikon sadece kayar :))9

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?