Ünlülerin Estetikçisi

Ünlülerin Estetikçisi

Cosmo Lazer Estetik Merkezi’nde güzellik adına her türlü hizmeti veren ünlülerin doktoru Arzu Enderer, kadınların selülit kabusuna son veriyor. Bacaklarda portakal görünümlü cilt, yer yer çukurlaşmalar yazın gelmesi ile birlikte selülitten muzdarip kadınların en büyük derdi haline geliyor. Geliştirilen tüm tedavi şekillerinin ortak noktası ise çok seanslı olup uzun sürmeleri. Bu nedenle selülitlerinden kurtulmak isteyen kadınlar yaz aylarında rahatça bikini veya mayo giyebilmek için kışın tedaviye başlamak zorunda kalıyorlardı. Ancak bu durum değişti. Çünkü Thermage adı verilen radyo frekans tedavi yöntemi ile tek seansta selülitten kurtulmak mümkün. Üstelik tedavi bıçaksız, neştersiz ve hemen ardından güneşe çıkmak mümkün oluyor. Eskiden selülitin kilolu kadınlara özgü bir rahatsızlık olduğu düşünülüyordu. Oysa günümüzde artık selülitin fazla kilo ile ilgili bir durum olmadığı biliniyor. Selülit oluşumuna yol açan etkenlerin başında kafein, tuz, az su içme, duruş bozuklukları ve dar giysiler geliyor. Bunların dışında hayvansal yağlar, şeker, yanlış beslenme, doğum kontrol hapı kullanımı, hormonal dengesizlikler, genetik faktörler, hamilelik ve hareketsizlik de selülit oluşumunu tetikleyen faktörler arasında yer alıyor.

Neler yapılabilir?
Uzmanlar selülitin oluşumunu engellemek için bol miktarda su içmeyi öneriyor. Bunun en önemli nedeni suyun dokuları atık ve zehirli maddelerden arındırması. Ayrıca su kalsiyum, demir, potasyum ve magnezyum içerdiğinden dokuların sıkılaşmasını da sağlıyor. Selülite karşı girişilecek savaşta önemli bir yer tutan bir diğer çözüm ise masaj. Bunun dışında masaj eldiveni ile masaj yapmak, sıcak-soğuk duş da etkili bir yöntem. Selülitten kurtulmak için ayrıca beslenme alışkanlıklarını da değiştirmek gerekiyor. Portakal görünümüne neden olan sigara, kafeinli ve alkollü içecekleri tüketmekten vazgeçmeli. Patates, havuç, elma gibi vücudun su tutmasını sağlayan besinlerden uzak durulmalı, tuz, şeker, çay, çikolata, kızartma ve unlu gıdaları beslenme listesinden çıkarmalı.

Hızlı tedavi
Gelişen teknoloji ile birlikte selülit tedavisinde de yeni yöntemler ortaya çıkıyor. Neştersiz yöntemlerin en büyük dezavantajı çoklu seanslarda yapılmaları. Bazı vakalarda 8 hatta 10 seans uygulamak gerekiyor. Oysa şimdi selülit tedavisine yepyeni bir anlayış getiren bir tedavi yöntemi var. Thermage bıçaksız, neştersiz tek seansta selülit sorununu çözüyor. Bununla birlikte tedavinin hemen ardından güneşe çıkmak, denize veya havuza girmek mümkün. Bir radyo frekans yöntemi olan Thermage tekniğinin bir diğer özelliği de zaman geçtikçe etkisinin çoğalması. Thermage yönteminde kullanılan özel radyo frekans dalgası sayesinde cilt altındaki kolajenler tetikleniyor. Radyo dalgaları, bağ dokusu içindeki kolajeni ısıtıyor. Bunun sonucunda yeni kolajen üretimi sağlanıyor. İşlem kolajen liflerinin kısalmasına neden oluyor. Bu da cildi gerginleştiriyor. Thermage yöntemi uygulanırken herhangi bir ilaç veya cerrahi alet kullanılmıyor. Ayrıca anesteziye de gerek kalmıyor. Hiçbir yan etkisi olmadığından istek üzerine yeniden uygulanabiliyor. Ancak yöntemi uygulamak isteyen kadınların tıp doktorunun Thermage Sertifikası’na sahip olup olmadığına dikkat etmesi gerekiyor. Thermage kendine özgü bir radyo frekans dalgası kullandığı için diğer tüm radyo frekans dalga cihazlarından ayrılıyor. Bundan dolayı da sadece Thermage Sertifikalı tıp doktorları tarafından uygulanabiliyor. Tel:(0212) 466 20 90 Dr.Arzu Enderer

ARZU ODABAŞI ENDERER KİMDİR:

1986 yılın’da Cerrahpaşa tıp fakültesinden mezun oldu.

1990-1992 tarihleri arasında,İnternational Slimming Center’da medical directör ,1992-1994 tarihleri arasında İstanbul (Yeşilköy) İnternational Hospital’da ambulans ve kat sorumlu hekimi 1994-1996 tarihleri arasında Ahmet Ermiş Böbrek Vakfı Dializ Merkezinde Dializ doktoru olarak çalıştı.

1996-1999 tarihleri arasında Bakırköy Acıbadem hastanesi’nde lazer epilasyon hekimi olarak görev yaptı.

Son 7 yıl itibariyle Cosmo Lazer EstetikMerkezinde,profesyonel ekibi ile sağlık koşullarına uygun steril ve güvenilir bir ortamda, anlayış ve özveri ilkesini benimseyerek en son teknolojik cihazları ile hizmet vermektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?