Vajinal daraltma estetiği

Vajinal daraltma estetiği

Vagina duvarının normalden fazla geniş olması olarak ta adlandırabiliriz. Buna gerek doğum esnasında olan zorlamalar gereksiz ve dikkatsizce açılmış olan epizyotomiler ve sonrasında düzgün atılmamış dikişler, doğum sayısının çok olması,iri bebek doğurma yada yaşın ilerlemesi ile vaginal kasların elastikiyetini kaybetmesi neden olmaktadır.Bu durum kadın ile erkek arasındaki cinsel problemlerden biridir. Vajina daraltma ameliyatı ile partnerler arasındaki bu sorun çözülmektedir. Vajina genişlik açısından kişisel farklılık göstermekle beraber genellikle doğum yapmamış bir kadında iki parmağın girimine müsaittir. Vajina da arka ve ön duvarda boylamasına mevcut katlantılar genişlemeyi arttırır. Vajina boyu ise ortalama 7-9 cm kadardır. Yine Vajina da enlemesine mevcut birçok katlantı boyda uzamayı sağlar.

Vajinal genişleme ve buna bağlı cinsel problem varlığında yapılması gereken basit bir cerrahi operasyon ile vaginayı daraltmaktır. Genel anestezi altında vaginanın arka duvarından boylamasına bir parça çıkarılarak kesik kenarlar birbirine dikilir. Yarım saatlik bir işlem olup, hastanede yatmayı gerektirmez.

Uygun ağrı kesici kullanımı ile rahatlama sağlanır. Özel sütürlar kullanıldığı için dikiş problemi yaşanmamaktadır. Fakat düzenli pansumanlarınızı yaptırmanız gerekmektedir.Operasyon sonrası normal hayatınıza saatler içerisinde dönebilirsiniz. 1 ay sonra cinsel yaşamınıza dönebilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerine uymak dışında yapmanız gereken birşey yoktur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. mrb hocm 18 yasındayım ve vajınam 50 yasındakı doum yapmıs bı bayan gıbı hem buyuk hem esnek hemde dılı uzun bundan cok sıkaytrcyım ve gunlerce hatrlatıkca aglıorumm yapacgınız melytta fıyat ne olur ne olur yardım edın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?