Vajinanızı umursayın

Vajinanızı umursayın

kadinca estetik

Doğum sonrası rahimde meydana gelen deformasyon cinsel sorunları da beraberinde getiriyor.

Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu doğum sonrası kadınlarda görülen vajinal deformasyondan dolayı evliliklerin etkilendiğini söyledi. Ebru Zülfikaroğlu korkulacak birşey olmadığını, kadınların küçük bir operasyondan geçerek eski hayatlarına devam edebileceklerini belirtti.Konuya ilişkin ANKA’ya konuşan Zülfikaroğlu, “Normal doğum sonrası karşılaştan ameliyat kesisine bağlı vajina yapısında oluşan kalıcı hasarlar vajinal genişlemelere ve gevşemelere neden olur. Bu durum giderek cinsel birliktelikte çiftlerin her ikisi için de sorun olmaya başlar. Cinsel ilişki sırasında ağrı, cinsel doyumda azalma ve cinsel ilişki sıklığında azalmaya zemin hazırlar.

Zaman içinde kadının kendine olan güveni azalır ve cinsel isteksizlik gelişir. Aslında estetik operasyonla halledilecek bir durumdur” dedi.

Son yıllarda insanların vajinoplasti veya vajina daraltma gibi operasyonlara çok sık başvurduğunu belirten Zülfikaroğlu, “Genç yaşlarda cinsel sorunlar ve estetik kaygılarla gelen hastalarımız, ileri yaşlarda rahim sarkması, idrar torbasında sarkma, barsak sarkması, idrarı tutamama hatta rahmin tamamen dışarı çıkması gibi işlevsel bozukluklarla başvuruyorlar” diye konuştu.

-“KÜLTÜREL SEBEPLER HASTALARI ETKİLİYOR”-

Ameliyat için başvuran hastaların genelde genç yaştaki grubu barındırdığını belirten Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, “Bu tip ameliyatlar cinsel sorunları barındırdığı için bazı hastalar ayıp düşüncesiyle gelmiyorlar çünkü bu durumlarını paylaşmakdan utanıyorlar. Bu da evliliklerinin etkilenmesine sebep oluyor. Ne yazık ki cinsel ve estetik kaygılar evlilikleri etkileyebiliyor. Uzman bir hekim yardımı alınmalıdır. Hastalarımız bu tip sebeplerden dolayı tedavilerini ertelememelidir. Bu tip ameliyatlar 30 dakika gibi bir zamanla yapılan operasyonlardır” diye konuştu.(ANKA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?