Vücut Bakımı

Vücut Bakımı

Thalasso, yunanca deniz anlamına gelmektedir. Bildiğiniz gibi su, kaplıcalar ve denizin yararları eski mısır ve roma döneminden beri bilinmektedir. Stres ve selülit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım sistemini düzenleyici, cildi güzelleştirici özellikleri bulunan hidro terapinin en önemli kuralı deniz suyu ve deniz yosununun kullanılmasıdır. 1 kilogram yosunda 10000 litre deniz suyundaki iyot miktarı bulunduğu için yosun tedavileri de başlı başına inanılmaz derecede güzel sonuçlar vermektedir.

Thalasso terapide, gerçekten işlem görmüş deniz suyu, deniz mineralleri, tuz ve yosun gibi minerallerle birlikte gerekli özelliklere sahip araç gereç de kullanılmalıdır. Aerosol marin, yosun maskesi, hidro masaj, su jimnastiği, multi-jet banyo ve basınçlı duş thalasso terapinin bakım ve uygulamalarından sadece birkaçıdır.

Hangi hastalıklarda yararlıdır?

Romatizma ve artroz tedavisi, dolaşım ve solunum yolları tedavisi, ekzama ve sedef gibi cilt hastalıkları, stres, kemik erimesi, kalp ve damar hastalıkları gibi pek çok alanda kullanılan bu yöntemin yararları tartışılamaz. Ancak unutmamalıyız ki thalasso terapi mutlaka;

• Gerçek deniz suyu ile,
• Uzman bir ekip tarafından ve
• Temizlik koşullarına uygun olarak yapılmalıdır.

Lavinia’da Thalasso Terapi

Değerli lavinia.com ziyaretçileri; selülit, bölgesel fazlalıklar ve vücut deformasyonlarına yönelik sizlere sunmuş olduğumuz alternatiflere merkezimizde kısa bir süre önce uygulamaya başladığımız Thalasso SPA Vücut Bakımı ile sizin için çok yararlı , sağlıklı ve keyifli bir hizmet daha eklemiş bulunmaktayız. Aşağıda bu konu ile ilgili detaylı bilgileri bulabilirisiniz. Lavinia’da haftada 2 kez, toplam 10 seans olmak üzere selülit, lokal fazlalıklar ve sıkılaştırma konularında son derece etkili ayrıca fiziksel ve ruhsal anlamda dinlenmenizi sağlayacak Thalasso Yosun Bakımlarına katılabilirsiniz. Bilgisayarlı özel bir cihaz ile vücut analizi yapıldıktan sonra her biri 3 saat süren bu detaylı ve keyifli bakıma başlanır.

1. İşlem (Aromatik Buhar Kabini) : İçine kişinin cilt yapısı gözönünde bulundurularak özel yağların konulduğu, tek kişilik buhar kabinine girilir ve 20 dk süre ile burada vücuttan toksin atılması, gözeneklerin açılması, cilt açısından faydalı yağların deri yolu ile teneffüs edilmesi sağlanır.

2. İşlem (Hidromasaj Küveti) : SPA bakımları için özel tasarlanmış 20 jetli ve içine vücudu dezenfekte etmek için denizsuyu ya da özel bitki sularının katıldığı hidromasaj küvetine 20 dk süre ile girilir. Buradaki kuvvetli su masajı ile dolaşım hızlanır, kaslar ve sinirler rahatlar, vücut daha sonraki işlemlere hazır hale getirilir.

3. İşlem (Peeling) : Özel bir yağ içinde eritilmiş deniz tuzları ile tüm vücuda peeling uygulanır. Böylece cilt ölü derilerden arınır, ardından uygulanacak yosun ve kil karışımının cilde rahatça nüfuz etmesi için gözenekler açılır ve tabiki bu peeling işlemi de dolaşımı sirküle eder.

4.işlem (Vücut Maskesi) : Yosun ve kil karışımından oluşan özellikle selülit ve bölgesel fazlalıklar açısından etkili olan, toparlayıcı ve toksin atılımını sağlayan maske tüm vucuda sürülür ve folyo ile sarılarak bu şekilde ısıtıcılı bir battaniye içinde 35 dk beklenir ve maskenin emilimi sağlanır. Ayrıca yosun içindeki vitamin, amino asit, mineral ve oligo elementlerden dolayı cildin elastikiyetini korur, nem depo eder.

5. İşlem (Duş) : Isı battaniyesinden sonra cilt üzerinde kalan artık yosun tazyikli duş ile başka hiçbir ürün kullanılmadan temizlenir.

6. İşlem (Jel Uygulaması) : Duştan sonra cildi ferahlatıcı, canlandırıcı ve sıkılaştırıcı okaliptüs ve mentol içeren özel bir jel vücuda uygulanır.

7. İşlem (Aromatik Vücut Masajı) : Tüm bu işlemlerden sonra ayak parmak ucundan başlayıp kafa masajı ile son bulan ve 70 dk süre ile konusunda uzman masözler tarafından uygulanan aromatik vücut masajına geçilir. Bu uygulama selülit ve bölgesel fazlalıklara karşı etkili olan içinde bergamut, lavanta, portakal, limon gibi yağlar bulunan özel karışımlar ile yapılır.

Forma girmenizde ve formunuzu korumada son derece etkili olan bu keyifli bakım aynı zamanda size zihinsel ve ruhsal anlamda da günlük hayatın stresinden arınma imkanı sağlayacaktır. Lavinia’da geçireceğiniz bu güzel anları tüm bakımın ardından içeceğiniz bir bitki çayı ile tamamlayabilirisiniz. Yukarıda detaylı bir şekilde anlatılan Thalasso Yosun Bakım haricinde Lavinia’da selülit, lokal fazlalık ve vücut sıkılaştırma konularına yönelik son teknoloji ürünü olan bilgisayar programlı ve kişiye özel bakımlar uygulama imkanı sağlayan cihazlar da kullanılır.

1- PROSLİM : Özel bir cihaz ile vücut analizi yapıldıktan sonra kişiye özel bir program belirlenir ve bu sistem son derece etkili bir şekilde kaslara egzersiz etkisi yaptırarak (elektrokas stimülasyonu) depolanmış yağların ve selülitli dokunun çözülerek enerjiye dönüştürülüp harcanmasını sağlar. Bu sayede sadece incelme ya da beden küçülmesi değil aynı zamanda çok ciddi şekilde deforme olmuş kaslarda da sıkılaşma ve toparlanma olur.

2- PRESÖR : Ayak parmak ucundan itibaren lenf drenaj masajı yaptıran bu sistem zamanında atılamadığı için selülite neden olan ödemin idrar yolu ile atılmasını ve dolaşımı düzene sokarak metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

VÜCUT BAKIMI İŞLEM SIRASI

Aromatik Buhar
Hidromasaj Küveti
Deniz Tuzları ile Vücut
Yosun Vücut Maskesi
Isı Battaniyesinde Bekleme
Duş
Canlandırıcı Bitkisel Spray
70 dk Vücut Masajı
Bacaklara Sıkılaştırıcı Jel Uygulaması

Süre : 3 saat

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. vucut bakımı cok onemlı evde kendı kurlerımızı uyguayıp kendımızde vucut bakımı yapabılıriz

  2. deniz tuzunun kulanıldığı durumları duymuştum ma estetik için deniz suyunun kullanıldığını duymamıştım ilginç geldi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?