Yaklaşan Genel Seçimlere Estetik Bakış

Yaklaşan Genel Seçimlere Estetik Bakış

kadinca.net/estetik

2011 genel seçimlerine az bir zaman kaldığı şu günlerde adayların oldukça yoğun bir  tempo ile  çalışmaları devam ediyor. Gazete ilanları, promosyonlar, teşkilat turları, telefon trafikleri, basın ziyaretleri, TV programları… Estetik olarak göze hoş gelen, bakan ve görenlerin ruhunu okşayan bir yüz, bir duruş veya tavır ve hareket mutlaka seçmen kitlesini olumlu yönde etkileyecektir. Fakat yaklaşan genel seçimlere hazırlıkta adayların yoğun tempoda bakımlı ve dinamik görünmeleri normal şartlarda neredeyse imkansız. Bu anlamda destek almak üzere estetik işlem ve operasyonlara ihtiyaç duyuluyor.

Estetik Danışmanlık oldukça revaçta!

Bursa ve Türkiye’de Estetik Plastik Cerrahi alanında önde gelen isimlerden Prof. Dr. Mesut ÖZCAN seçime hazırlık sürecinde erkek ve bayan adayların estetik danışmanlık aldıklarını belirtti. Prof. Dr. Mesut ÖZCAN; “ Adaylar  hazırlık süreci içerisinde genç, bakımlı ve dinamik görünebilmek için estetik danışmanlık alıyorlar. Yorgun, çökük, yaşlı bir ifadeden kurtulabilmek için yapılan küçük estetik müdahaleler can simidi olabiliyor. Özellikle son 3 ayda bu konu ile ilgili başvuruların sayısı oldukça arttı. Gelen hasta yoğunluğuna baktığımızda genel potansiyel üzerinden bu konu nedeniyle belirgin hasta artışı gördük” dedi.

Yapılabilecek küçük müdahaleler…

Günümüzde biyolojik yaşın özelliklerini taşımak her daim bakımlı, enerjik olabilmek küçük estetik müdahaleler ile mümkün. 2011 genel seçimlerine çok az bir zaman kala Prof. Dr. Mesut ÖZCAN yapılabilecek ameliyatsız küçük müdahaleler hakkında bilgilerini paylaştı:

Ameliyat dışı estetik işlemler için seçim öncesi çok uzun sürelere ihtiyaç yoktur. Örneğin yüzdeki mimik çizgileri için botox yaptırmak veya derinleşmiş kalıcı çizgiler için geçici dolgular yaptırmak, görünür bölgelerdeki istenmeyen tüylenmelerin yok edilmesi için lazer epilasyon yaptırmak, seçime kadar belli aralıklarla cilt bakımı ve komedon temizliği (siyah noktaların temizlenmesi) yaptırmak yeterli olur. Ameliyat dışı bölgesel incelme sağlayan bir takım cihazlarla örneğin ‘Triactive’, ‘Kavitasyon’, ‘Radyofrekans’ ve ‘Sauna’ ile  artı destek alınabilir. Uygulama yapılan ilk seans ile birlikte saçlarda dökülmeyi durduran, yeni saç çıkışı sağlayan  saç mezoterapisi ile saç bakımı da mümkün hale geliyor.”

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN; “Adayın sahip olduğu estetik özellikler onun kendisine olan öz güvenini ve girişim yeteneğini artırıcı rol oynar. Kendine güvenen ve kendisinden emin olan bir kişi hitap ettiği kitleye de güven verir ve bu kitleyi etkiler. Bu da siyasette başarıya giden yolu açan etmenlerden biridir. Saydığımız cerrahi dışı bu işlemlerin hepsi seçmen karşısına çıkacak olan adayın fizyonomisini ve imajını büyük ölçüde değiştirecek, kendisinin daha kararlı, daha dinç, dinamik ve üretken, daha sevecen ve şefkatli, kendisinden emin ve daha güvenilir görünmesini sağlayacak işlemlerdir.” diye ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?