Yosun uygulaması ( Thalassoterapi )

Yosun uygulaması ( Thalassoterapi )

Selülit, lokal fazlalıklar ve vücut sılılaştırma programlarında yosun kullanılması en eski yöntemlerden biridir. Özellikle Avrupa’da uzun yıllardır vücut bakımlarında thalassoterapi adı altında yosun ve yosun içerikli ürünler kullanılmaktadır. Yosun bol miktarda içerdiği vitamin ve minareller sayesinde vücut için en etkili ve sağlıklı ürün olma özelliğini korumaktadır.Merkezimizde özellikle selülit, lokal fazlalıklar ve deformasyon üzerinde son derece etkili olan Fransa, İtalya ve İsrail’den getirilen yosun maskeleri deniz suları, deniz tuzları, yosun yağı ve ampulları gibi thalassoterapi ürünleri uygulanmaktadır.Yosunu estetik sektöründeki kullanım şekli ve amacı çeşitlilik göstermektedir.

Selülit ve lokal yağ fazlalıklarını gideren,toksin ve ödem atılımını hızlandıran,kan dolasımını arttıran,yosunlar daha çok vücut bakımlarında kullanılırken Yag dengeleyici,dezenfekte edici ve sivilce kurutucu özelliklerinden dolayı cilt bakımında kullanılan yosunlar da bulunmaktadır.

Tüm bu bakımlarda kullanılan yosun karsımıza yosun içerikli yağlar,jeller,kremler,maskeler,dogal yosun yaprakları seklinde çıkmaktadır.

Biz Lavinia’da gerek vücut bakımlarında ve gerek cilt bakımlarında yosundan büyük ölçüde faydalanmaktayız.

Selülit ve lokal fazlalıklara yönelik bir vücut bakımında vücut önce deniz suyu içerikli özel bir tonik ile temizlenir,dezenfekte edilir.Ardından yosun içerikli bir krem içine katılan deniz tuzları ile tüm vücut özellikle de problemli bölümlere peeling(sayma) islemi uygulanır.Cilt ölü hücrelerden arındıktan sonra gözeneklerin ve ürünlerin daha rahat nüfuz etmesi için buhar banyosu uygulanır.Kan dolaşımını hızlandırıcı ve toksin atılımı etkisi olan özel bir jel vücuda uygulanır.20 dakika bu ürünün etkisini göstermesi beklendikten sonra selülit ve yağ moleküllerini çözücü yosun maskesi uygulanır ve hava ile temasın kesilmesi için folyo ile sarılır.Bu sekilde 30 dakika beklendikten sonra cilt tekrar deniz suyu içerikli tonik ile temizlenir ve ardından yosun yağı ile 25 dakika toparlayıcı etkisi olan masaj yapılır.Haftada 2 kez olmak üzere toplam 10-15 seans sonunda gözle görülür bir düzelme ve gevşemiş dokularda sıkılaşma sağlanır.Tıpkı deniz kili uygulaması gibi formunu korumak isteyen kişiler ciltlerinin daha canlı,diri ve sıkı olması için ayda 1 bu programa katılabilirler.

Lavinia’da gerek vücut bakımlarında ve gerek cilt bakımlarında büyük ölçüde faydalandığımız yosun uygulamaları selülit lokal fazlalıklar ve vücut sıkılaştırma konularında çok etkili olan proslim24 ve presör cihazları ile de desteklenebilir.

DENİZ KİLİ

“Sea Clay” adı altında Amerika’dan gelen bu ürün halk arasında deniz çamuru olarak da bilinmektedir. Avrupa ve Amerika’da tıpkı yosun uygulamaları gibi uzun yıllardır kullanılmakta olan deniz kili ülkemizde selülit ve lokal fazlalıklara yönelik vücut bakımlarında son yıllarda en çok tercih edilen ürünlerin başında yer almaktadır.

Okyanustan çıkarıldığı doğal hali ile hiçbir kimyevi katkı maddesi içermeyen bu deniz kili bol miktarda içerdiği vitamin ve minareller sayesinde selülit ve lokal fazlalıklar üzerinde son derece etkilidir.

Belirli bir sıcaklıkta kil içinde bekletilen bandajların vücuda sarılması şeklinde uygulanan deniz kili; kişinin yaşı, selülit derecesi yağ oranı gibi hususlar göz önüne alınarak haftada bir kez olmak üzere toplam 8 ila 10 seans arasında uygulanmaktadır. Bu ürünün en önemli özelliği toksin atılımını hızlandırması ve vücudun forma girmesini kolaylaştırmasıdır.

Seanslar ilerledikçe deniz kilinin kan dolaşımını hızlandırıcı, toksin atılımını artırıcı ve depolanmış yağların çözülmesini kolaylaştırıcı etkisi ile gözle görülür bir düzelme ve elastikiyetini kaybetmiş dokuların sıkılaşıp, toparlanması sağlanır.

Deniz kili 8 – 10 seanslık bir kür olarak uygulanabileceği gibi, vücudumuzun formunu korumak amacıyla ayda 1 kez de uygulanabilir.

Tamamen doğal içerikli deniz kilinin hiçbir allerjik reaksiyona sebep olmadığı tespit edilmiştir.

Selülit ve lokal fazlalıklar programına başlayan bir kişi programa düzenli bir şekilde gelmek kadar yemesine, içmesine ve aşağıda belirtilen hususlara da dikkat etmelidir.

1. Dengeli ve düzenli beslenmelisiniz.
2. Tek tip gıda tüketiminden vazgeçmeliyiz.
3. Asla aç kalmayın.
4. Azar azar ve sık sık yemeyi tercih edin.
5. Asla çok düşük kalorili ve şok diyetler uygulamayın.
6. Kahvaltınızı kuvvetli akşam yemeğinizi çok hafif yemeyi tercih edin.
7. Akşam yemeğini çok geç saatlerde yemeyin.
8. Bol su için.
9. Tuz Tüketimini azaltın.
10. Çay, kahve, kola, soda, meşrubat ve alkol tüketimini azaltın.
11. Taze sıkılmış meyve suları ve bitki çaylarını tercih edin.
12. Sabah kalkar kalkmaz ve akşam yatmadan önce ılık su içine limon sıkıp için.
13. Öğünlerden 30 dk. önce 1-2 bardak su için.
14. Yemek yerken su içmeyin.
15. Çok hızlı yemeyin.
16. Meyvenizi yemek aralarında yemeyi tercih edin.
17. Porsiyonlarınızı azaltın.
18. Yemekten hemen sonra dişlerinizi fırçalayın.
19. Sakız çiğnemeyin, çok çabuk acıktırır.
20. Televizyon karşısında ya da kitap okurken atıştırmayın.
21. Elma, armut ve bunun gibi meyveleri lifli oldukları için kabukları ile yiyin.
22. Beyaz ekmek yerine, kepek ekmeği tercih edin.
23 Süt, peynir, yogurt gibi ürünlerin light olanını tercih edin.
24. Doğal şeker yerine, tatlandırıcılar kullanın.
25. Sofranızdan yeşil sebze ve meyveyi eksik etmeyin.
26. Kırmızı et yerine beyaz eti tercih edin.
27. Katı yağlar yerine, zeytinyağı kullanın.
28. Kızartma yerine ızgara buğulama, haşlama ya da fırında pişirme gibi yöntemlere uygulayın.
29. Yağlı şekerli ve unlu pastane ve bakkaliye urunlerinden kaçının. (Çukulata gofret,bisküvi vb.)
30. Kuruyemiş sakatat şarkuteri ürünleri sos ve kremalardan uzak durun.
31. Dolaşımı engellediği ve oksijen oranını azalttığı için sigara içmeyin.
32. Düzenli egzersiz yapmaya özen gösterin.
33. İdeal kiloda olduğunuz günlerinizdeki bir resminizi buzdolabına yapıştırın.
34. Yediklerinizi mutlaka not edin.
35. Haftada bir gün tartılın.
36. Kendinizi çok sevin ve asla umutsuzluga kapılmayın.

YOSUN VÜCUT BAKIMI İŞLEM SIRASI
Buhar Kabini

Deniz Tuzları ile Peeling

Yosun Vücut Maskesi

Isı Battaniyesi

Duş

Canlandırıcı Sprey

Masaj

Soğuk Jel

Bitki Çayı

Süre : 2 saat

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. bölgesel yağlarımdan kurtulmak için bir markanın deniz tuzu peelingini almıştım kullandım fakat hiç bir etkisini göremedim.zayıf şişman her bayanda seliliüt vardır benim bacak kısmımda gözle az görünür bir selilüit var bu beni rahatsız etmiyor

  2. çok içerikli bi bakım denemek isterdim 2 saat sürüyomuş zaman ayırmak lazım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?