Rinoplasti Burun Ameliyatı

Rinoplasti Burun Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatları artık günümüzde çokca tercih edilen bir kozmetik cerrahi operasyonudur. Burun estetiği ameliyatlarında cerrahları en çok zorlayan aşamalardan biri de kemik kesimi ve şekillendirmesi aşamasıdır.  Bu aşamada kemik kesme işleminin olabildiğince en düzgün şekilde kesilmesi gereklidir. Günümüzde artık kemik kesme işlemi için çok farklı yöntemler kullanılmaktadır. Eskiden kullanılan burun kemiği kırma işleminde kaynaklanan bir toplum korkusu mevcut idi. Lakin gelişen teknoloji ve yöntem ile bu sorun neredeyse tamamen ortadan kalmış durumdadır.

 

Rinoplasti burun estetiği ameliyatlarında kullanılan teknolojik yöntemler sayesinde operasyon sonrasında yüzde oluşan şişlik ve morluklar eskiye nazaran büyük ölçüde az oluşmaktadır. Ve operasyon sonrasında oluşan şişlik ve morluklar kısa bir süre içerisinde yok olmaktadır. Burun estetiği ameliyatı sonrasında oluşan bu morluk ve şişliklerin bir sebebi de tercih ettiğiniz doktorun tecrübesi ve bilgisine dayanmaktadır. Doktorunuz eğer ki kemik dışındaki dokulara çok fazla zarar vermeden rinoplasti burun ameliyatınızı gerçekleştirirse ameliyat sonrası iyileşme süreciniz daha kısalır anlamına gelmektedir. Bu konuda defalarca başarılı ameliyat gerçekleştirmiş olan Doçent Doktor Ozan Seymen güvenilir en rahat bir şekilde rinoplasti burun ameliyatınızı yaptırabileceğiniz bir kulak burun boğaz doktorudur.

 

 

Rinoplasti burun estetiği ameliyatında günümüz yöntemleriyle çok risk bulunmamaktadır desek de her ameliyatın ufak da olsa bazı riskleri olmaktadır. Burun estetiği ameliyatında oluşabilecek riskler şöyledir ; burun kanaması, enfeksiyon ve yahut anesteziye karşı reaksiyon oluşabilmesi riskidir. Ameliyat sonrasında burnunuzun etrafında ve ya yüzünüzde küçük çaplı kırmızı noktalar da görülebilir. Bu kırmızı çaplı küçük noktalar damar bazlı yapılardır ve kısa bir süre  içerisinde kaybolurlar. Burnunuza ameliyatta burun yapınızı desteklemek amacıyla bir atel takılabilir. Bu atel dediğimiz alet, eskiden kullanılan burun alçısının yerini -almış olan alettir. Takılan bu atel  7-10 gün içerisinde burnunuzdan çıkartılır. Ameliyat sonrasında oluşan saydığımız bu durumlar, maksimum 10- 15 gün içerisinde tamamen kaybolmaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?