Meme Büyütme Estetiği

Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme operasyonu meme dokusunun altına yerleştirilen silikon protezlerle meme hacminin artırılması işlemidir. Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve genellikle 1–1,5 saat kadar sürer. Hasta aynı gün ya da ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle kontrol edilebilen minimal ağrı yakınmaları olabilir. Hastalar genellikle birkaç gün içerisinde işlerine dönebilirler. Elde edilen sonuçlar genellikle çok doğal ve tatminkârdır.Meme Büyütme Sıkça Sorulan Sorular:Meme büyütme ameliyatı kimlere yapılabilir?Yapısal olarak küçük memeleri olan veya doğumdan sonra küçülmüş veya içi boşalmış memeler için uygulanır.
Meme büyütme operasyonu sırasında kullanılan protez meme sarkıklığını düzeltebilir mi?
Nadir bazı durumlarda protezler bu amaç için kullanılabilir. Ama gerçekten meme dokusunda bir sarkma mevcutsa bu işlem bir meme dikleştirme ameliyatıyla birlikte yapılmalıdır.
Meme büyütme ameliyatı sonrasında iz kalır mı?
Meme BüyütmeMeme protezleri üç farklı noktadan yapılan kesilerle yerleştirilmektedir.

1) Meme altı kıvrımı
2) Koltuk altı kıvrımı
3) Meme ucu

Bu alanlardan yapılan kesilerle silikon, meme dokusunun altına veya göğüs kasının altına yerleştirilir. Kas altına yerleştirmede ameliyat sonrası dönemde daha fazla ağrı olmakla birlikte ameliyat sonrası problemlerin daha az olması ve daha naturel sonuçlar elde edilmesi açısından tercih edilmektedir.
Meme büyütme ameliyatı ne kadar sürer?
Meme büyütme ameliyat genel anestezi altında yapılır ve genellikle 1-1.5 saat kadar sürer. Hasta ertesi gün taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrası ağrı kesicilerle kontrol edilir. Hastalar genellikle birkaç gün içerisinde işlerine dönebilmektedirler.
Meme büyütme ameliyatının riskleri var mıdır?
Meme büyütme ameliyatının en önemli komplikasyonu kapsül kontraktürü denen durumdur. Kapsül kontraktürü vücudun oluşturulduğu destek dokusunun meme şeklini bozması ve aşırı sert biçimde ele gelmesidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. mrb 20 yasındayım ergenliğimden bu yana gögüslerim hiç büyümedi.estetik yaptırarak büyütmek istiyorum 48 kilo yum 165 de boyum var 75 veye 80 beden benim için iyi olur diye düşünüyorum maliyeti ne kadar bi bilgi verebilirmisiniz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?