Minimal girişimle hokka gibi burun

Minimal girişimle hokka gibi burun

Hiç ağrıya yol açmayan son teknoloji minimal girişim yöntemi ile doğal görünümlü bir buruna yalnızca 30 dakikada kavuşabiliyorsunuz.Yüzün en dikkat çekici unsuru olması sebebiyle burun estetiği ameliyatları en çok başvurulan estetik operasyonların başında geliyor. Birçok kişi, hokka gibi bir burna sahip olmak için defalarca bıçak altına yatmayı göze alırken, bazı kişiler ise ameliyat sonrası hissedilen ağrı, yüzde oluşan şişlik ve morluklar yüzünden estetik operasyona cesaret edemeyebiliyor.Ancak son yıllarda gelişen teknoloji, her alanda olduğu gibi estetik cerrahi alanında da büyük yenilikler ve hasta açısından kolaylıklar sağlıyor. Hem eskisi gibi ameliyat sonrası ağrı çekmek yok, hem de hastanede doktor kontrolünde kalmak gerekmiyor. Burun estetiğinde uygulanan MİR tekniği de, istediği görünüme sahip olmanın yanında hastaya büyük kolaylıklar sağlıyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, kısaca MİR denilen ‘Minimal Invazif Rhinoplasty’ (Minimal Girişimle Burun Estetiği) tekniğine dair merak edilenleri anlattı.

DOĞAL GÜZELLİK
Prof. Kışlaoğlu, MİR tekniğinin en büyük özelliklerinden birinin, kişinin görüntüsünü çok fazla değiştirmeden doğal ve güzel bir görünüm sağlaması olduğunu söyledi. Operasyonun, kapalı teknikle gerçekleştirildiğini belirten Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, tüm ameliyatın burun içinden yapıldığını ve burun dışında herhangi bir kesi ya da iz olmadığına dikkat çekti. Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu’nun belirttiğine göre, genel anestezi altında yapılan operasyonda, burnun neresinde problem varsa o bölgeye müdahale ediliyor.
Burnun kemik yapısı normal fakat burun ucu etli, iri ve geniş ise, kemiklere hiç dokunulmadan sadece burun ucundaki problem gideriliyor. Yani burun ucu etli ise inceltiliyor, geniş ise daraltılıyor, yüksek ise indiriliyor, alçak ise yükseltiliyor. Burun ucu normal, ancak burun sırtında kemik çıkıntısı varsa, kemik törpülenerek, yeni şekil veriliyor. Burun ucuna hiç dokunulmuyor.

AĞRI HİSSEDİLMİYOR
Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, eğer hem uçta, hem kemikte bozukluk söz konusu ise her ikisinin de düzeltildiğini söyledi. Prof. Kışlaoğlu, aynı zamanda kişide deviasyon, burun eti gibi nefes almayı engelleyen bir durum söz konusu ise estetik ameliyat ile birlikte mutlaka deviasyon ve konka (burun eti) ameliyatları da yapılarak nefes yolunu açılması gerektiğini vurguladı.
Prof. Kışlaoğlu, kişide nefes alma güçlüğü yoksa, estetik ameliyatın MİR tekniği sayesinde sadece 30 dakika sürdüğünü ve kişinin 4-5 saat sonra evine gidebildiğini kaydetti. Operasyon sonrası kişide morluk ve şişliğin çok az olduğunu ifade eden Prof. Kışlaoğlu, ağrının ise hemen hemen hiç hissedilmediğine işaret etti.
Prof. Kışlaoğlu, MİR tekniği ile yapılan operasyon sonrası, kişinin sosyal hayatına daha çabuk döndüğünü belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. çok kısa surede ıstenılen burna sahıp olmak cok guzel bır sey olsa gerek

  2. Hokka gibi bir burnu kim istemezki üstelik çok kısa bir sürede bunu yaptırabiliyorsunuz ve güzelliğinize güzellik katılıyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?