Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Yıllar ilerledikçe, vücudun diğer birçok bölgesinde olduğu gibi yüzde de yaş almanın getirdiği izler, kırışıklıklar ve sarkmalar ortaya çıkar. Herhangi bir sağlık probleminden bağımsız olarak, istisnasız her insanda görülen, sağlıksız beslenme ve sigara kullanımı gibi faktörlerin etkisiyle de daha belirgin hale gelebilecek bu değişimler, kişilerin imajları ile ilgili sorunlar yaşamasına sebebiyet verebilmektedirler. Yüz gençleştirme olarak bilinen işlem, tıbbın bu tip problemlere bir çözüm olarak geliştirdiği çok sayıda yöntemden bir tanesidir. Günümüzde oldukça popüler olan ve sık tercih edilen bu yöntemi, aşağıdaki başlıklar altında açıklamak mümkündür:

Yüz Gençleştirme Nedir?

Yüz gençleştirme işlemi, belli bir yaşa gelmiş ve doğal olarak yüzünde birtakım iz, kırışıklık ve derinin elastik kuvvetinin direnç kaybetmesinden doğan sarkmalar ortaya çıkmış kişilerin daha diri, pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde sahip olmak için tercih ettiği bir operasyondur. Farklı yöntemler ile yapılabilecek cilt gençleştirme işlemleri, genel olarak sarkan bölgelerin toparlanması, cildin sıkılaştırılması ve pürüzsüzleştirilmesini kapsar.

Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Daha sıkı, dinç ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak isteyen ve bunun için uzmanlara başvuranların önünde birden fazla seçenek vardır. Örneğin Ritidektomi(yüz germe ameliyatı), çene altı yağlanmasına ek olarak yüz ve boyundaki sarkıkları da ortadan kaldırmayı amaçlayan bir cerrahi operasyondur. Bunun yanı sıra; dolgu uygulamaları, yüz mezoterapisi ve fraksiyonel lazer gibi çeşitli yöntemler ile, cilt gençleştirme işlemi herhangi bir ameliyata gerek kalmadan gerçekleştirilebilmektedir.

Fraksiyonel Lazer İle Yüz Gençleştirme

Fraksiyonel lazer yöntemi, günümüzde diğer bazı yöntemlerin yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilen, son derece etkili bir kırışıklık tedavisi ve cilt gençleştirme yöntemidir. Kırışıklık ve diğer derin izlerin giderilmesi, akne tedavisi, güneş lekesi tedavisi, yaşlılık lekesi tedavisi gibi amaçlar için kullanılır. Basitçe anlatmak gerekirse Fraksiyonel lazer yönteminde, yüksek lazer enerjisi cilt altına verilir ve içeriğinde su bulunan dokular tarafından emilir. Yıpranmış hücreler ortadan kaldırılır; yara iyileşmesi ve sağlıklı doku oluşumu sağlanır.

Fraksiyonel Lazer İle Yüz Gençleştirme Sonrası İyileşme Süreci

İşlem sonrasında yüzde hafif kızarıklıklar meydana gelir. Ertesi gün bu kızarıklıklar pembeleşmeye başlar ve birkaç gün içinde de ciltte ince bir tabaka şeklinde soyulma görülür. İşlemi takip eden dönemde güneşten korunmak önemli olduğundan, yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanılmalıdır. Bunun dışında hasta, işlemin ertesi günü işe dönebilir.

Yüz Gençleştirme Fiyatları

Yüz gençleştirme fiyatları, birden fazla faktöre göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunlar arasından öne çıkanlar seçilecek yöntem, yapılacak operasyonun kapsamı ve tabii ki operasyonun yapılacağı yerdir. Başka bir deyişle, ne kadar fiyat çıkacağına, hastanın tam olarak ne tür bir operasyona ihtiyacı olduğu belirlendikten sonra karar verilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?