Meme Dikleştirme Estetiği

Meme Dikleştirme Estetiği

Meme dikleştirme, hacim olarak yeterli fakat sarkık olan memeleri düzeltmek için yapılan bir işlemdir. Gerek yaşlanmaya gerekse de hormonsal nedenlere bağlı meme dokusunda azalmalar olur. Bu da memenin içinin boşalmasına ve sarkmasına neden olur. Doğumlar ve emzirme bu tabloyu artırıcı rol oynar. Cerrahi işlem, genel anestezi altında yapılır ve genellikle 2–3 saat kadar sürer. Ameliyat sonrası hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. 5–7 gün içerisinde de işine dönebilir.Meme Dikleştirme Sıkça Sorulan Sorular
Göğüsler neden sarkar?Gerek yaşlanmaya gerekse de hormonal nedenlere bağlı meme dokusunda azalmalar olur. Bu da memenin içinin boşalmasına ve sarkmasına neden olur.

Meme Dikleştirme Ayrıca memeler süt dolu olunca büyür, emzirmeyle boşalırlar. Bu tekrarlanınca memeler de doğal olarak sarkar. Bazı durumlarda sarkıklık erken yaşlarda başlayabilir ve bazen de bu durum memeyi taşıyan bağların doğuştan zayıf olmasından kaynaklanabilir.

Dikleştirme için kullanılan tekniklerde meme ucundan aşağıya doğru ters T şeklinde iz olur. Genellikle meme ne kadar sarkıksa bırakılacak iz de o kadar büyük olur. Teknik açıdan meme küçültme operasyonuna benzer. Fakat doku çıkarılmaz.

Genel anestezi altında yapılır ve genellikle 3 saat kadar sürer. Ameliyat sonrası hasta 1 gün yatırılır ve ertesi gün taburcu edilir. Birkaç gün içerisinde de işine dönebilir.
Meme Protezleri Sarkıklığı Düzeltir mi?
Maalesef hayır. Çok az sarkıklığı olan hastalarda meme ucunun hafifçe kaldırıldığı olur fakat meme portezlerinin tek amacının memeyi büyütmek olduğu unutulmamalıdır!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?