Yüz Gerdirme

Yüz Gerdirme

Yer çekimi ve güneşin zararlı ışınlarından yaşlanmayla birlikte daha fazla etkilenmeye başlayan yüz, zamanla birçok değişikliğe maruz kalır. Gevşeyen yüz kasları üzerindeki doku kaymaları, gıdı bölgesindeki deri toplanmaları ya da boyun ve ensedeki katlı görünüm gibi fiziksel değişimler ya da bir diğer ifadeyle yaşlılık belirtileri, kişiyi zamanla psikolojik olarak da olumsuz etkilemeye başlar.
Yıllar içinde kayan yumuşak dokuları eski yerlerine geri koymak, gevşeyen yüz kaslarını germek, sarkan fazla deriyi almak amaçlarıyla gerçekleştirilen yüz gerdirme ameliyatları ise yüzün daha genç ve gergin bir görünüme kavuşmasına yardımcı olurlar. Neredeyse gençlik günlerindeki gibi sağlıklı ve diri bir yüze yeniden sahip olan kişiler; bu yolla bedenen yenilendikleri gibi psikolojik olarak da yenilenmektedirler.
Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır
Kişiye uygulanacak işlemin türüne göre, genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilen operasyonda yüz; alın bölgesi, orta yüz bölgesi ve boyun – çene altı bölgesi olmak üzere 3 ayrı bölgede ele alınır. Bölgelerin ihtiyaçlarının belirlenmesinin ardından; sarkmalara neden olan gevşemiş kasları gerginleştirme, sarkmış dokuları dikişlerle yukarı doğru asma, yağ dokusunu şekillendirme gibi işlemler uygulanmaktadır. Bu işlemlerin yanı sıra kişilerin yüzünde estetik olarak problemli başka bölgeler de varsa; bu problemlere yönelik tedaviler de yüz gerdirme ameliyatı ile birlikte uygulanır. Kaş kaldırma, şakak germe, badem göz estetiği, göz kapağı estetiği ve elmacık estetiği gereksinim duyulması durumunda eklenebilcek tedavilerden bazılarıdır.
Yüz Gerdirme Fiyatları
Kişinin beklentilerine ve ihtiyacı olan işlemlere göre farklı şekillerde uygulanabilecek olan germe işlemi; operasyonun detaylarına ve ek tedavilere bağlı olarak farklı fiyatlara mâl olabilmektedir. Bundan dolayı, yüz gerdirme fiyatının kişi uzman doktorlar ile görüşüp nasıl bir operasyona ihtiyaç duyduğunu belirledikten sonra netleşeceği söylenebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?