Doğum sonrası yapılan estetikler

Doğum sonrası yapılan estetikler

doğum sonrası estetik

Doğumdan sonra estetik yapmak çok kolay:Bir çok kadının doğum yapmaktan kaçınmasının en büyük sebeplerinden biri de doğum sonrası ortaya çıkan görüntüdür.Doğum sonrası kadınlarda hamileliğin vermiş olduğu deformasyonlar vücudun estetiğini bozmaktadır.Ancak bu durum sürekli gelişen teknoloji ile birlikte neredeyse tamamen ortadan kalkacak.Estetik teknolojisi ve uygulamaları ile hamilelik sonrası vücudun uğradığı deformasyon en aza indirilmektedir.Bu estetiklerle doğum öncesi kusurlarda dahil tüm bölgeler yenilenebiliyor. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Operatör Uzmanı Dr. Atilla Alp, liposuction yani yağ aldırma operasyonu hakkında şu açıklamalarda bulundu;

“Hamilelikte alınan, doğum sonrasında da kolaylıkla verilemeyen fazla kiloları atmak için düzenli diyet ve egzersizin yeterli olmadığı biliniyor. Cilt estetik bir yapıya sahiptir fakat derinin olması gerekenden fazla gerilmesi ile oluşan sarkmalar ileride telafisi olmayan çatlaklara ve deri deformasyonlara sebep olur. Ayrıca emzirme sebebi ile sarkan göğüsler, kalçada oluşan düşmeler de kadınların fiziksel görünümlerini bozduğu gibi pskolojik açıdan da kişiyi ağır depresyonlara sürükleyebilir.” Kadınlar genel olarak, bu sorunlarından kurtulmak için, kısa vadede ama etkili bir çözüm olan estetik uygulamalara başvurduğunu belirten sağlığımızın bu endişelerden daha önemli olduğunun da altını çizerek bu tür uygulamalar için acele edilmemesi gerektiğini, özellikle bayanların emzirme dönemlerinde bu tür operasyonlardan uzak durmaları gerektiğini açıkladı.  Operasyonun doğumdan birkaç ay sonra yapılması gerektiği konusuna değindi.
İşte Doğum Sonrası Yapılan Estetikler
Doğum Sonrası Vajina Daraltma Ameliyatı

Doğum Sonrası Göğüs Dikleştirme Estetiği

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı

Doğum Sonrası Yağ Aldırma (Liposuction)
Operasyonlardan sonrasında iyileşme süreci

Dr. Atilla Alp, doğum sonrasında uygulanan karın germe operasyonundan sonra karın bölgesindeki dikiş yerinde gerginlik oluşturmaması gerektiğine dikkat çekti. Bu nedenle operasyon sonrasında hastalarını kendilerine daha çok dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyardı. Operasyon sonrasındaki birkaç gün karın gerilecek şekilde dik pozisyonda yatmamaları ve mecbur kalmadıkça çok fazla eğilip kalkmalarını öneriyor. Dr. Alp, meme dikleştirme operasyonu sonrasında ise hastalarını belirli bir süre sporcu sutyeni biçiminde elastik yapılı bir sutyen kullanmaları gerektiğini belirtti. Bu operasyonu uygulayan hasta birkaç gün içinde normal hayatına dönebilmektedir. Dr. Alp, liposuction operasyonu sonrasında 2-3 hafta süreyle esnek korseler giyilmesi gerektiğini vurguladı. Karın germe ve göğüs dikleştirme operasyonları sonrasında 2-3 gün arayla pansuman yapılması gerektiğini ve yaklaşık 12. günde de dikişler alınır. Operasyon sonrası görülen morluklar da ortalama 3 ilâ 4 hafta içinde tümüyle kaybolur, ödem ve şişlikler ise 2-3 ay içersinde tamamen kaybolur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. eğer gerçekten psikolojik olarak çok etkilenilirse yaptırılması gerekir bence

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?